למה כל עסק חייב שעון נוכחות

למה כל עסק חייב שעון נוכחות

שעון נוכחות

כל מקום של עבודה חייב כי יהיה שם שעון של נוכחות. שעוני הנוכחות הישנים הם כאלה שהכילו עמדה עם כרטיס עובד לכל עובד, כאשר אלה היו מכניסים את הכרטיס פנימה והשעון היה מחתים את השעה ואת התאריך בשעה שבה הם היו נכנסים ובשעה שבה הם היו יוצאים. מאז כבר יש כרטיסים חכמים ושעוני נוכחות שמזהים עובדים לפי טביעת אצבע בדגמים היותר מתקדמים. אולם, הדרישה של שעון נוכחות נותרה ללא שינוי כמעט עבור כל סוג של מעסיק. מדוע?

מדייקים את שעות העבודה

איך יודעים כי עובד הוא כזה שיש לו נטייה מאוד לא חיובית לאחר בכל יום מחדש, או שזה עובד שכל יום יוצא מוקדם מכפי הנדרש? אולי זה פשוט לדעת את הדברים הללו כאשר עובדים במשרד שבו מספר העובדים הוא די מועט, אך על מנת שמנהל לא יהיה טרוד בכאלה עניינים ובמקומות שבהם יש כמות מאוד גדולה של עובדים, הדרך הכי יעילה שמוכיחה את עצמה בכל פעם מחדש היא על ידי התקנה של שעון נוכחות שבו מחתים כל עובד את השעה של ההגעה לעבודה ואת השעה שבה הוא יוצא ממקום העבודה בנוסף. באופן הזה יודעים בדיוק רב את כל הפרטים הנדרשים, ולפי אלה מחליטים האם לצ'פר או לקרוא את העובד לשימוע בהתאמה.

>בעל עסק? בדוק קופות רושמות באתר ZBM

ניהול נוח של כל העובדים

הדבר האחרון שמעביד צריך להיות טרוד לגביו הוא העניין של הגעת צוות העובדים אל מקום העבודה בכל יום מחדש. זו הסיבה שהביאה אל היצירה של שעון נוכחות, כאשר עם השעון הזה יודעים לא רק לסכום את שעות העבודה עבור כל חודש עבודה בצורה נוחה ומהירה, אלא גם להבין האם הייתה התייצבות לכל ימי העבודה והאם בכל יום הכניסה והיציאה הייתה בשעות העבודה כפי הנדרש. מנהל יכול במערכות נוכחות ממוחשבות לעבור מידי פעם בפעם כדי לבחון את עניין הנוכחות, ולפי השיקולים הללו להבין בצורה הכי טובה אלו עובדים הם עובדים אמינים שעובדים לפי לוח הזמנים, ואלו עובדים הם כאלה שלא עומדים בציפיות שמהם דורשים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה