האם גם מבוגרים מרטיבים בלילה? ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עונים

האם גם מבוגרים מרטיבים בלילה? ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עונים

גם מבוגרים מרטיבים בלילה

ילדים רבים מצליחים להיגמל לקראת גיל שלוש כאשר הגמילה יעילה גם ליום וגם ללילה. הם מצליחים לשלוט בעצמם היטב וגם הם וגם ההורים שלהם מלאי שמחה. אך למרבה הצער ילדים רבים לא מצליחים לשלוט בעצמם והם ממשיכים להרטיב בלילה מספר לנו ד"ר טל שגיא . אז אם לילד בגיל שלוש עדיין אפשר להלביש טיטול בלילה, הרי שכאשר הוא גדל מעט הוא יחוש בושה והשפלה לישון עם טיטול והוא יסרב לכך. הבעיה היא שבלי טיטול הילד עדיין ממשיך להרטיב והפעם זה כולל את הפיג'מה שלו, את המצעים שלו את כל כלי המיטה וזה כולל כמובן גם את הריח הלא נעים. הוסיפו לכך את ההתארגנות המורכבת בבוקר הדורשת מקלחות, כביסה של כלי המיטה ושל הפיג'מות תקבלו תסכול מתמשך שהופך להיות משותף לילד, להורים שלו ולכל בני הבית.

עד איזה גיל זה ימשיך?

אז התסכול המתמשך בהחלט גורם לייאוש והילד יחד עם הוריו וכל המשפחה מנסים למצוא פתרון.כמו זה המציע ד"ר קובי שגיא. כאן חשוב לבדוק עד מתי זה עשוי להמשיך והאם גם מבוגרים מתמודדים עם בעיה כזו של הרטבת לילה.

כאן חשוב להסתמך על הנתונים שעולים מעולם המחקר. מסתבר כי עד גיל 5 מצליחים כמעט כל הילדים להיגמל. מודבר בכשבעים אחוז מתוכם. כל השאר ייגמלו עד גיל הבגרות כאשר מערכות הגוף יבשילו יותר והוא יגיע לבשלות בסיסית של הגוף. בכל זאת ישנו אחוז בודד שעדיין ממשיך לסחוב תא התופעה גם הלאה כאשר לא תמיד יימצא לכך פתרון באופן רגיל וטבעי. כי הזמן שאמור היה לעשות את שלו עדיין לא עשה זאת וככל הנראה הוא גם לא יעשה זאת.

כאן נדרשת התערבות חיצונית.

איך מונעים הרטבת לילה?

אז מה אפשר בכל זאת לעשות עם התופעה של הרטבת הלילה על מנת שלא נגיע חלילה למצב של מבוגר שעדיין ממשיך להרטיב?

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא פתחו שיטה ייחודית אשר אינה דורשת התערבות של תרופות כימיות. מדובר בשיטה אשר כל מטרתה היא לגרום לכך כי הילד לא יישן עמוק מידי וכך הוא גם יתעורר כאשר יהיה לו צורך.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה