כלים פנאומטיים- מהם ולמה הם משמשים?

כלים פנאומטיים- מהם ולמה הם משמשים?

כלים פנאומטיים- מהם ולמה הם משמשים?

צמד המילים כלים פנאומטיים רק נשמעות מפחידות. כשמגלים את המשמעות שלהן, מבינים שפשוט מדובר בכלים המופעלים על ידי לחץ אויר. ישנם סוגים רבים של כלי עבודה הפועלים על ידי לחץ אויר ומשמשים את תעשיית המוסכים עבור פעולות יומיומיות. 

כלי פנאומטיים הם למשל-

איך עובדים עם כלים פנאומטיים?

היתרון הגדול ביותר של כלי העבודה הפנאומטיים הוא שהם רבגוניים במיוחד באפשרויות השימוש בהם. לחץ אויר הוא מקור כוח רב תכליתי שכן ניתן לאחסן אותו והוא נייד לחלוטין. כך לדוגמא, עבור עבודות בכביש המצריכות שבירה של האספלט ובנייתו מחדש, ישתמשו בפטיש אויר. בעזרת מדחס המתחבר אל הפטיש, ניתנת האפשרות לכוח מספיק עבור שבירת האספלט. 

וכמו בכביש, גם במוסך השימוש בכלים פנאומטיים הוא די חוזר. מקדחת אויר למשל היא פופולרית כאשר צריך להחליף גלגל. מי שהחליף בעברו גלגל ברכב, ודאי יודע כמה קשה לפתוח את הברגים הסוגרים את הגלגל. מקדחת אויר פותרת את העבודה הקשה בזריזות וביעילות. 

מהם כללי הבטיחות לכלים פנאומטיים?

אפשר להגיד שכלי העבודה הללו הם בטיחותיים יותר מאשר כלי העבודה החשמליים זאת כיון שהם יכולים לעבוד בכל תנאי מזג אויר, לחות, אבק ואפילו על יד חומרים דליקים. עבודה עם כלים חשמליים באזורים כאלו תהיה מסוכנת ואף לא מומלצת. חשוב שתזכרו שעבודה עם כלים פנאומטיים עדיין מצריך את הבטיחות האישית שלכם ועל כן יהיה עליכם להגן על עצמכם בעזרת אביזרים כמו משקפי הגנה וכפפות עבודה.

מה לגבי העבודה עם הכלים?

העבודה עם כלים פנאומטיים מומלצת בתעשיית המוסכים משום שהכלים האלו הם קלים יותר מכלים חשמליים, ניתנים לטעינה וניידות ודי פשוטים להפעלה. כאשר עובדים עם כלים כבדים מדי יום, העבודה יכולה להפוך למאומצת יותר ומתישה יותר. כלים המופעלים על ידי לחץ אויר די פותרים את בעיית המשקל והמאמץ ונותנים למערך העבודה להמשיך ברצף העשייה ללא קשיים מיוחדים.

לבסוף, אנחנו מאמינים שהוכחנו את טענתנו, כלים פנאומטיים הם ממש לא מפחידים כמו שהם נשמעים. הם אפילו די פשוטים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה