מערכת לגילוי אש ללקויי שמיעה- יש דבר כזה?

מערכת לגילוי אש ללקויי שמיעה- יש דבר כזה?

מערכת לגילוי אש ללקויי שמיעה- יש דבר כזה?

אזעקות עשן מצילות חיים, זה ידוע לכולם. אך מה עושים אלה שאינם יכולים לשמוע את אותן אזעקות מצילות החיים? הצוות המנוסה של אודיוקר נותן את כל התשובות בהמשך המאמר שלנו.  אדם חירש או כבד שמיעה אינו יכול לסמוך על צליל האזעקה הרגילה כדי להתריע בפני שריפה, כידוע לכולם.

אזעקות עם אורות ללקויי שמיעה

אנשים חירשים או כבדי שמיעה צריכים להשתמש בצורה אחרת של  אזעקה. אורות הוא הפתרון! (אורות מהבהבים) שנבדקו על ידי מעבדת בדיקות עצמאית. ההתראות לאזורי שינה עם נורות נדרשות להיות בעוצמה גבוהה במיוחד שיכולות להעיר אדם ישן, בצורה מהירה.

אזעקות עם נורות ללקויי שמיעה

רוב חברות אזעקת העשן העיקריות מציעות אזעקות עם נורות מיוחדות.

טיפים לבטיחות

אזעקות עשן זמינות עבור אנשים חירשים (אנשים עם אובדן שמיעה עמוק). אזעקות אלה משתמשות באורות מהבהבים וחזקים במיוחד כדי להעיר את האדם גם משינה עמוקה. 

בנוסף – מכשירים משלימים על בסיס רטט ותזוזה

מכשירים להתראה על עשן ושריפה על בסיס רטט, כגון כריות או מטלטלים למיטה, נדרשים ומופעלים כעת על ידי צליל אזעקת עשן.

עם השנים השמיעה של כולנו הולכת ופוחתת, בעיקר בגיל השלישי המוזהב

ככל שאנשים מתבגרים, יכולתנו לשמוע קולות פוחתת, משנה לשנה. מחקרים של קרן המחקר של NFPA הראו כי סביר להניח כי אנשים מבוגרים לא יגיבו על אזעקות עם אורות חזקים מהבהבים.

אזעקות עם שימוש בקולות למכשירי השמיעה ללקויי שמיעה

אנשים מבוגרים או אנשים אחרים בעלי כושר שמיעה (אנשים עם אבדן שמיעה קל עד קשה) יכולים להשתמש במכשיר שפולט צליל מעורב ונמוך. במתכונתו הנוכחית מכשיר זה מופעל על ידי צליל של אזעקת עשן מסורתית.

בחר תמיד ציוד עם תווית של מעבדת בדיקות מוכרת ותו תקן מתאים

וודאו שכולם בבית מבינים ומגיבים לאות (אור, רטט או צליל) המשמשים למצב זה. יש לבדוק את כל אזעקות העשן לפחות על בסיס חודשי. יש לבצע החלפת אזעקות וציוד עשן לאנשים חירשים או בעלי קשיי שמיעה בהתאם להמלצות והוראות היצרן.

קראו גם על מגברי שמיעה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה