אנרגיה סולארית – איך עתיד הכדור תלוי בה?

אנרגיה סולארית – איך עתיד הכדור תלוי בה?

אנרגיה סולארית - איך עתיד הכדור תלוי בה?

כדור הארץ שלנו כבר לא נראה כמו שהוא היה לפני 100 שנים בלבד. יערות הגשם נכרתים בקצב מסחרר, גלי צונאמי אדירים מתנפצים אל ערי החוף בכל רחבי העולם, הקרחונים נמסים ושריפות פורצות ומכלות במהירות מפחידה שטחי יער עצומים. אין ספק כי העולם שלנו הולך ומשתנה, וככל הנראה, הכיוון אינו חיובי במיוחד. ההתחממות הגלובלית נותנת את אותותיה, אנחנו נמצאים בתחילתו של משבר אקלים, שלא ברור כיצד נצא ממנו, אם בכלל.

השימוש המופרז במשאבי הטבע, בירוא והשמדת יערות הגשם וזיהום האוויר הקשה ששורר בכל הערים הגדולות ברחבי העולם, כל אלו הורסים לאט ובהתמדה את הכוכב שעליו אנחנו חיים. אנרגיה סולארית מהווה קרן אור בקצה המנהרה, היות והיא מאפשרת שימשו בחשמל שאינו מזהם את הסביבה ואינו מצריך שימוש במאגרי טבע שהולכים ונעלמים.

כל מה שמעולם לא סיפרו לכם על אנרגיה סולארית

כאמור כדור הארץ שלנו מתחמם ונהרס לאיטו, והגורם המרכזי ביותר שאחראי לתופעה הוא כמובן האדם. מאז תחילת המהפכה התעשייתית, הטמפרטורה עלתה בצורה משמעותית, כמות הפחמן הדו חמצני עלתה והכוכב שלנו התחיל את תהליך ההתדרדרות שלו. השימוש המופרז בנפט, גז ופחם גרם לזיהום אוויר רציני, דבר שתורם אף יותר לאפקט החממה. אחת הדרכים היחידות לבלום את המשך ההתדרדרות, היא באמצעות שימוש באנרגיות חלופיות.

מערכות סולאריות למשל, מהוות את המהפך הבא בתחום החשמל. במקום לצרוך חשמל מחברת החשמל, לשלם אלפי שקלים ולתרום לזיהום כדור הארץ, ניתן פשוט להתקין פאנלים סולאריים על גגות הבתים. זוהי הדרך המשתלמת והנכונה ביותר ליהנות מהחיים המודרניים, ללא צורך בהרס הכוכב שעליו אנחנו חיים. 

לסיכום, אנרגיה סולארית נחשבת לאחד הפתרונות המומלצים והאיכותיים ביותר, עבור כל מי שעתיד כדור הארץ מעניין אותו. לפי התחזיות, בעוד 30 שנה, רוב העולם ישתמש באנרגיה חלופית, במטרה לשקם את כדור הארץ ולמנוע את המשך ההתדרדרות שלו. מחקרים רבים מראים כי באזורים בהם משתמשים באנרגיות חלופיות, האוכלוסייה בריאה יותר והאוויר נקי יותר. ללא מעבר לאנרגיה חלופית, כדור הארץ יגווע למוות בגלל ההרס והחורבן שיצרנו. כדאי לזכור כי ללא כדור הארץ, לא יהיה לנו איפה לחיות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה