הלך המצבר? כדאי שתקראו את זה

הלך המצבר? כדאי שתקראו את זה

הלך המצבר? כדאי שתקראו את זה

נהג שהלך לו המצבר מאוכזב מהסיטואציה, מחשב בראש כמה זמן המצבר שירת אותו ואיך הוא מתקין במהירות מצבר חדש כדי להמשיך בשגרת היום.

הדרך המהירה להחלפת מצבר

הדרך המהירה להחלפת מצבר היא פניה למוקד השירות כדי לבקש שטכנאי שירות יגיע למקום שבו הרכב ממוקם. בחניון ליד הבית, ליד העבודה או בכל מקום אחר. במהלך השיחה יש לעדכן את המוקד לגבי סוג הרכב, הדגם שלו ונפח המנוע. 

בהתאם למידע זה, הטכנאי מביא אתו מצבר בגודל הנדרש, המתאים לסוג רכב זה ויוצא לדרך. בשירות ייחודי זה, הטכנאי עושה כל שניתן כדי להגיע מהר לחניון ולסייע לנהג שהוא לפעמים עצבני מהמצב שאליו נקלע.

לפעמים הנהג גם כועס על עצמו כיוון שלא בדק את מצבו של המצבר, אילו היה מבצע בדיקה שגרתית הוא היה רואה שהנוזלים נעלמו כמעט לחלוטין ובמקום היה מבקש מחשמלאי הרכב להוציא את המצבר הישן ולהתקין מצבר חדש. 

עבודת טכנאי המצברים עד הבית

איש השירות המגיע לחניון בוחן את המצבר וגם אלמנטים נוספים ומעדכן את הלקוח אם קיימת תקלה באלטרנטור, ברצועה, בסוויץ' או בפריט אחר או שאי היכולת להתניע אכן נובעת מהעובדה שהמצבר אינו מתפקד.

הוא שולף את המצבר הישן ומתקין מצבר חדש, מחבר את כל הצינורות והאביזרים כיאות. קיימת חשיבות רבה להתנעה מיידית של הרכב כדי לוודא שהחלפת המצבר פתרה את הבעיה והנהג יכול להמשיך בדרכו ולהיות רגוע שהבעיה טופלה כראוי.

התעניינו לגבי מחיר החלפת מצברים.

התנהלות בנושא המצבר

בין הפעולות שמבצע כל נהג מעת לעת כמו תדלוק, מילוי אויר ובדיקת הצמיגים, כדאי להכניס לסבב גם בדיקת מצברים ובמיוחד כשברור לו שתקופת האחריות עומדת לפוג. זהו פרק הזמן שהמצבר מסוגל לתפקד ולכן חשוב להיות ערניים לקראת פקיעת מועד האחריות ולהקפיד על הבדיקות הללו.

מצבר חדש או מצבר ממוחזר

בעת החלפת המצבר יש לשים לב שהטכנאי מתקין מצבר חדש אלא אם הבקשה היא להתקנת מצבר ממוחזר כדי לחסוך בעלויות. קיים הבדל משמעותי בעלויות ולכן יש לוודא מה הותקן. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה