ארגון ללא מטרות רווח

ארגון ללא מטרות רווח

ארגון ללא מטרות רווח

לכל אדם כמעט יש את הדחף הזה לעזור, לתרום ולתת למישהו אחר או להקדיש זמן עבור משהו שהוא מעבר לעצמו. ישנם אנשים רבים המתנדבים מזמנם, אחרים תורמים כסף או רכוש ויש כאלה שירצו לקחת את זה צעד אחד קדימה ואפילו להקים בעצמם ארגון ללא מטרות רווח. הקמת הארגון לכשעצמה היא לקחת צעד קדימה בכל הקשור לעזרה לזולת, לאהבת חינם, לנתינה וסיוע למישהו אחר שצריך את זה.

אז מה זה ארגון ללא מטרות רווח?

ארגון ללא מטרות רווח הוא למעשה ארגון הבנוי ומתנהל כמו עסק ומאגד בתוכו את כל פעילות העמותה. הארגון רשום ברשויות המיסים וברשם העמותות, מקבל חשבון בנק נפרד של העמותה וכל הכספים הנכנסים אל העמותה הם עבור העבודה השוטפות והפיתוח של העמותה. על מנת לעודד אנשים לפתוח עמותות ולעזור לזולת, הכנסות והוצאות הארגון פתורות ממסים ועל כן ניתן להשתמש במלוא הכסף הנאסף לטובת התרומות, הפעלת העמותה והעזרה שהיא מספקת. בעלי העמותה אינם מכניסים כסף לכיס מקופת העמותה, היא איננה פועלת למטרות רווח אלא לצורך גיוס תרומות והפעלת העמותה.

רק חלק מהיתרונות של ארגונים מסוג זה:

  • אהבת חינם – ארגון ללא מטרות רווח הנו ארגון שמטרותיו אינן להכניס כסף, להפיק רווחים או להכניס כסף לבעל העסק. הארגון פועל לטובת קידום מטרות מסוימות התורמות למישהו או משהו אחר: לרוב זה יהיה עזרה לנזקקים, בעלי חיים, הספקת תרופות, שמירה על הטבע וכו'.
  • עזרה לזולת – ארגון שהמטרה שלו היא לעזור לאחרים מסייע ותורם לשיפור מצב מסוים בעולם. ככל שיהיו יותר ארגונים כאלה ועזרה לזולת כך יפחת הרעב, יפחת הזיהום הסביבתי, יופחתו כמות בעלי החיים המחפשים בית חם ו… טוב הבנתם את הרעיון.
  • לא מחויב לשלם מיסים – ארגון ללא מטרות רווח פתור מתשלומי מיסים כיוון שגם בעל העמותה ואף אחד ממתנדביה אינו מכניס כסף לכיס, אלא שהעמותה מממנת את פעילותה והכסף הנתרם תורם לפעילות השוטף ולהתפתחותה.

מאיר פנים – עמותה ללא כוונת רווח:

ארגון מאיר פנים הוא ארגון ללא מטרות רווח הפועל המון למען הקהילה, החל מעזרה לנזקקים בתחום המזון, דרך שירותי הסעדה בכל רחבי הארץ, תרומה של ציוד לבי"ס לתחילת שנת הלימודים למשפחות מיעוטי יכולת ועוד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה