איך לנקות את הוילה מליכלוך חיצוני

איך לנקות את הוילה מליכלוך חיצוני

נקיון חיצוני לוילה

בווילות גדולות היקפי הבניה הם גדולים ולכן קיימים בהם חלונות ענקיים במיוחד באזור הסלון והמעבר לחצר, לגינה או למרפסת.

באופן טבעי החלונות הגדולים הללו צוברים אבק ולכלוך לאורך כל השנה ובמיוחד בחורף עם כל משבי הרוח הסוערים שסוחפים איתם גם עלים ולכלוכים רבים נוספים.

ניקוי החלונות החיצוניים של הווילה

ההחלטה לגבי אופן ניקוי חלונות לוילות בהיקפה של הווילה נובעים מהגובה שלהם. אם מדובר בחלונות שאפשר להגיע לנקודה הגבוהה שלהם באמצעות סולם גבוה, מבצעים מהלך זה בשיטה זו.

עובד עולה על הסולם ובאופן סיסטמתי מנקה באמצעות חומרי ניקוי איכותיים ומגב קטן קטע אחר קטע עד שהוא מסיים לנקות את כל החלונות החיצוניים והמסגרות הממוקמות סביבם.

חשוב לבצע זאת באופן בטיחותי בעבודת צוות כדי שהעובד חלילה לא ייפול מהסולם הגבוה.

מעבר לחלונות הגדולים קיימים בהיקפה של כל ווילה חלונות בגדלים סטנדרטים המשויכים לחדרים השונים או למטבח. גם את החלונות הללו מנקים באופן זהה תוך עמידה על הסולם הגבוה. מנקים חלון אחד באופן יסודי ועוברים לחלון הבא וכך הלאה עד סיום הניקוי.

חלונות הממוקמים בקומה השנייה או השלישית של הווילות

ווילות רבות מכילות חדרים וחדרי רחצה בקומה השנייה ובבתים רבים קיימים חדרים גם בקומה השלישית ובעליית הגג. במקרים הללו הדרך היחידה לנקות את החלקים החיצוניים של החלונות היא באמצעות שיטת הסנפלינג.

העובדים קושרים את עצמם בחבלים על פי הוראות הרתימה והאבטחה. הם נאחזים באמצעות אחד החבלים בנקודת העיגון על גג הבניין וכך הם יורדים כלפי מטה, יושבים על כיסא שהוא מעין נדנדה ומנקים את אחד החלונות באופן מאסיבי. בתום העבודה הם נעים ימינה או שמאלה ועוברים לחלון הבא, בדרך זו הם מנקים את כל החלונות בקומה השנייה והשלישית.

>קראו גם על ניקוי חלונות למשרד

אם קיים חלון בעליית הגג הדרך היחידה לנקות אותו היא כאשר העובד הרתום לחבלים מטפס על גג הרעפים, מנקה ביסודיות את החלון המיוחד ויורד בזהירות מהגג.

רק בסיום מלוא העבודה, העובדים מורידים את הרתמות ואת החבלים שאבטחו אותם לאורך הפרויקט.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה