מה העונש על נהיגה בשכרות

מה העונש על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות אסורה בתכלית האיסור על כל משתמש דרך. הסיבות לכך ידועות וברורות אך תמיד ישנה חשיבות להבין יותר עמוק את ההשלכות שיבואו בעקבות שכרות שבזמן הנהיגה.

בזמן נהיגה כל מאית השניה חשובה וקריטית מאוד וכל תנועה המגבילה את הנהג מלהסתכל ולכוון את רכבו אל היעד מהכביש עשוי להיות לה השלכות חמורות לנהג ולנוסעי הרכב. קודם כל ההשלכות האיומות הן כמובן מבחינת נזקי גוף. תאונות רבות נמנעו מתשומת לב שהגיע בשניה – לשניה, שלפני ההתנגשות בכלי הרכב או העמוד שאותו הרגע עברנו בהטעיה מאוחרת של ההגה שלנו.

מה העונש על נהיגה בשכרות

לפי פקודת התעבורה התשכ"א- 1961 (להלן: "פקודת התעבורה") קובעת בסעיף 62(3) קנס גבוה מאוד על נהיגה בשכרות. ואם זה לא מספיק אז בנוסף קובע סעיף 64ב כי שכרות היא סיטואציה שבה אדם משתמש דרך, נוהג ברכבו ובגופו מינון אלכוהול הגבוה אפילו טיפה  מהמותר בחוק. צריך לדעת לפני ששותים בבית או באולם השמחות או כל חגיגה באשר היא המביאה לידי שתית אלכוהול, גם את החוקים שבאים לאחר מכן ואם לא על החיים שלנו אנחנו חסים, לפחות על הארנק. ובכן המינון כיום עומד על שיעור של 240 מיקרוגרם, מינון ששווה לערך לכוס של שליש בירה. קצת, אבל זה החוק!

סירוב לבדיקה – הודאה בנהיגה בשכרות

אם גם זה לא הספיק, קובעת פקודת התעבורה בסעיף 64ג כי אדם שמסרב לערוך בדיקת שכרות בין אם בדיקת נשיפה או בדיקת דם, דינו כאדם שנתפס נוהג בשכרות, ממש כך, ועל כל ההשלכות הקיימות בחוק לאדם ששתה באמת בזמן נהיגה חלות גם עליו.

עבירת השכרות לרוב לא מסתיימת בקנס כספי, אלא שסעיף 39א לפקודת התעבורה קובע כי מי שהורשע בנהיגה בשכרות, דינו פסילת מינימום של רישיון הנהיגה למשך שנתיים. גםאם אותו אדם הורשע בשנה שקדמה לעבירה בעבירת של נהיגה בשכרות, עונש פסילת המינימום יעמוד על 4 שנים שלילת רישיון. לא פחות!

אם חוק נהיגה בשכרות ועונש הפסילה לא מספיק מרתיע חשוב לדעת שבמקרים מסוימים העונש עשוי להיות מאסר בפועל, ומזה באמת שנרצה להימנע.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה