מדריך איטום גגות בטון באדריכלות מודרנית

מדריך איטום גגות בטון באדריכלות מודרנית

איטום גגות בטון

גג בטון מוסיף לתכנון האדריכלי המודרני של ביתכם, ולכן בחירת האטום הנכון חיונית כל הנוגע ליצירת האסתטיקה הרצויה. בואו נבחן את האפשרויות

הגג ממלא תפקיד חשוב בהגדרת מראה הבית וכמובן שהוא צריך להיות מגן יעיל מפני השפעות מזג אוויר ונזילות. איטום גגות בטון הוא חלק מהאסטרטגיה העיצובית הכוללת, אך במקרים רבים הוא צריך לשקף את סביבת המגורים שלכם.

לדוגמא, יתכן שתתבקשו על ידי העיריה או הרשות המקומית להתאים את סוג הגג שבחרתם לגגות הנכסים הסמוכים, או לקבוע גג ירוק, כך שהבית שלכם ישתלב בנוף הפתוח. כלל הזהב של איטום גגות בטון הוא לא להכריח חומר לעשות משהו שהוא לא יכול לעשות טכנית. למשל, לא ניתן להניח גג בטון בגובה נמוך.

היסטוריה קצרה על אדריכלות גגות

הגגות הקדומים ביותר שנבנו היו ככל הנראה גגות סככות שהיו עשויים קש, עלים, ענפים או קנים; הם נקבעו בדך כלל בשיפוע או במגרש, כך שגשמים יכלו לחדור דרכם. גגות חרס הם דוגמה טובה לגגות מסוג זה ונמצאים בשימוש באזורים כפריים.

ענפים וקורות עץ עבים יותר הגיעו בסופו של דבר לאדריכלות גגות, כאשר חמר או חומרים אחרים שאינם חדירים יחסית שימשו לבניית איטום גגות. חומרים אלה אפשרו לבנות גגות עגולים ושטוחים. עם המצאת הלבנים והבטון, הופיעו צורות שונות של איטום גגות בטון.

גג מתכת לעומת גג בטון

קירוי מתכת פופולרי בגלל עמידותו ותוחלת החיים הארוכה שלו. הוא גם קל יחסית ויש לו את הגמישות לעבוד עם רוב סוגי הגגות באופן שלא יכול להיות אפשרי עם גגות מסורתיים – ניתן להתקין מתכת על גג נמוך, למשל.

חומר זה דורש פחות מפרקים, הוא מהיר להתקנה, והתחזוקה שלו נמוכה. הוא גם קל יותר להסתרת פרטים, כמו מרזבים וצינורות, כך שהוא משפר את פרופיל צורת הגג. יחד עם זאת, שימו לב כי מתכת יכולה לקדם אסתטיקה שטוחה בהשוואה למרקם שמציע איטום גגות בטון.

חד-רובדי

יתרון גדול של ממברנות קירוי חד-שכבתי מ-PVC הוא שזהו גג קל להתקנה. החומרים מרותכים בחום על גבי גג שטוח ליצירת חיפוי עמיד למים. הממברנה גמישה, עמידה בפני קרינה ואפשרויות כמו מוצר רובדי יחיד יכולות להימשך יותר מארבעים שנים.

אפשר גם ליצור מראה של גג חד ומודרני עם קצוות פלדה מצורפים מ-PVC, אליהם מרותכים הממברנות. חיפוי חד-רובדי יכול גם לחקות את המראה של גגות אבץ, פלדה או נחושת על ידי שימוש בתפרים עומדים.

גגות ירוקים לעומת גגות בטון

חיפויים אלה נהדרים עבור מיזוג בית בנוף או כדי לרכך את המראה של איטום גגות בטון בסביבה עירונית. בדרך כלל, הם בנויים על גבי משטח חד-שכבתי והאיטום זקוק לתשומת לב זהירה.

שימו לב שגג ירוק כבד, לכן תזדקקו לחומרים חזקים מהרגיל כדי להתמודד עם העומד הנוסף. יש עניין עצום ביצירת גגות ירוקים, הם נהדרים למראה ויכולים להיראות מרשימים, אבל אתם זקוקים למשטר תחזוקה, ולהשקעת זמן לתחזק אותם, מה שלא קורה עם גגות בטון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה