מהי רשלנות רפואית בהריון?

מהי רשלנות רפואית בהריון?

רשלנות רפואית בהריון

מי שעברה לידה, יודעת בוודאי עד כמה התהליך יכול להיות קשה ורצוף מהמורות. גם הרגעים של ההמתנה ללידה ותקופת ההיריון והלידה עצמה – שברוב המקרים מתישה את הגוף – עלולים להיות קשים מנשוא. לעומת זאת, מי שחוותה רשלנות בהריון, תרגיש את הקושי פי אלף מונים! בעוד שישנן פעולות שונות של צוותים רפואיים אשר מוגדרות כרשלנות רפואית.

רשלנות רפואית היא שם כולל לפעולות שבוצעו או לא ביצעו על ידי צוותים רפואיים, אשר כוללים: רופאים, אחיות, אחים, אנשי צוות רפואי, פרמדיקים ואפילו מזכירות רפואיות או מטפלים ברפואה המשלימה. בכך לצערנו, אנו שומעים לא על לא מעט מקרים של התרשלות, גם בזמן ההיריון וגם בזמן הלידה.

מה מוגדר כרשלנות?

"רשלנות רפואית" על פי ההגדרה, היא מקרה בו צוות מטפל התרשל ולא נתן התייחסות מתאימה או טיפול מקצועי וראוי למטופל. כדי להכיר את המושגים המשפטיים לעומק, אפשר לקבל מידע נוסף באתר lawtip . באתר תוכלו למצוא טיפים מאמרים ומידע אודות דיני נזיקין כמו גם מידע משפטי רפואי חשוב.

רשלנות רפואית בלידה, יכולה להתרחש במספר מקרים, כמו למשל בעת התעלמות מטענות יולדת: במקרים של לידה מכשירנית שבוצע לא כהלכה: במקרים של מתן תרופות או חומרי הרדמה במינון לא נכון: בעת עיכוב משמעותי בניתוח: התרשלות בניתוח קיסרי ועוד. רשלנות כזאת יכולה לקרות גם במהלך ההיריון, כמו גם במקרים בו רופא לא הנחה אישה לגבי בדיקות שיש לבצע, או לא נתן הפניות מתאימות. הדבר יתכן גם במקרים של מתן תרופות מרשם שגויות: התעלמות מטענות של אישה הרה וכדומה.

אז מה עושים?

אם את מרגישה שהיית קרבן לרשלנות רפואית, חשוב שתפני אל עורך דין מקצועי שמומחה בדיני נזיקין. עורך דין זה, יוכל לאימוד את הסיכוי שלך לקבל פיצויים לאחר תביעת המוסד הרפואי או המטפל בבית המשפט. איש המקצוע יסייע לך לקבל חוות דעת רפואית מקצועית: כמו גם יעזור לך לאסוף מסמכים וקבלות דרושות, תוך בחינת המקרה, חומרתו ואת הכדאיות של הגשת תביעת רשלנות רפואית. בכך תכלי להקל על מצבך הגופני או הנפשי שהורע, כמו גם לשקם את היילוד, זאת אם חלילה נפגע.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה