הדברים החשובים בהכנת קרם לזילוף

הדברים החשובים בהכנת קרם לזילוף

זילוף עוגות

בשנים האחרונות ניתן להגיד שמתרחשת מהפכה שקטה בעולם העוגות והקונדיטוריה, אלא שלמרבה ההפתעה היא לא מתרחשת בבתי האפייה ואנשי המקצוע עצמם, אלא דוקא בבתים הפרטיים, בקרב הורים ובני משפחה (לרוב) המעוניינים להשקיע ביקיריהם. מדובר כמובן בעוגות המושקעות העשויות במלאכת מחשבת, עם קרם זילוף וצבעי מאכל בדיוק כפי שהם נעשים על ידי קונדיטור מקצועי.

אם העוגות הללו נראות לכם בלתי אפשריות ומורכבות מדי להכנה, כנראה שפשוט לא התנסיתם בכך בעצמכם – כיוון שמדובר בעבודה רבה ומחושבת, אך גם בכיף גדול שעולה בהרבה על הקושי. סוד הקסם טמון בשלושה מרכיבים עיקריים: בצק סוכר, צבעי מאכל וקרם לזילוף. את בצק הסוכר וצבעי המאכל קל מאד להשיג (או להכין), ולעומתם הכנת קרם לזילוף היא המלאכה המורכבת יותר, שחשוב לדעת כיצד לעשותה באופן המיטבי. אז איך תכינו קרם לזילוף כמו מקצוענים? הנה כמה טיפים שכדאי לזכור.

התחילו בקטן

למרות הרצון המובן להשקיע ולהסתער על האתגר, חשוב להבין שמדובר בתהליך של למידה, ולכן מציאת המתכון והמינונים המושלמים עשויה לקחת זמן. עד אז, הקפידו לאתר מתכונים ממקורות איכותיים ומקצועיים ככל האפשר, וכן לבצע ניסויים באופן התחלתי על פני משטח פשוט, שאינו בהכרח אכיל. כמו כן, זכרו כי ריבוי מרכיבים (ובמיוחד מרכיבים חלביים) מקשים על הכנת הקרם באופן המיטבי, ולכן מומלץ לפשט את תערובת הקרם עד כמה שאפשר. תוכלו ללמוד את כל הדברים האלה בסדנת זילוף עוגות של לייזה תובל.

איך למצק את הקרם?

הכנת קרם לזילוף נראית עבור הרבה אנשים קלה יחסית, בעוד שהמלאכה הקשה באמת היא הזילוף עצמו. אך מעבר לטכניקות שיש לפתח כמו עדינות ומהירות, הטריק החשוב ביותר שכדאי לזכור הוא העובדה שקרם לזילוף אינו מתמצק טוב על עוגות חמות, ולכן יש לחכות מספר שעות עד שהעוגה תתקרר לחלוטין. אם אתם מתקשים בחיקוי הסקיצה שהכנתם לעצמכם, הניחו אותה קרוב לעוגה ככל הניתן – ובמקרים שהדבר מתאפשר הניחו אפילו נייר אכיל מתחת לציפוי עצמו, כדי שתוכלו לזלף על גביו את הצורה הרצויה. אם הדפסת נייר שכזה יקרה מדי עבורכם, נסו לעשות זאת לפחות בפעמים הראשונות, עד שתצברו בטחון ותדעו להכין עוגה עם ציפוי מושקע כמו של מקצוענים.

קראו עוד על קורס לזילוף עוגות

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה