מזול לבעלי חיים

מזול לבעלי חיים

מזול לבעלי חיים

המזון שאנו אוכלים משפיע במידה רבה על אורח החיים התקין שלנו – וכך גם פני הדברים בעולם בעלי החיים. המזון שאותו אנו נותנים לבעלי החיים, חייב להיות מתאים לאורח החיים שלהם ולהשתלב בצורה טובה בגופם.

סוגי מזונות שונים

בשנים עברו, היה נהוג להתייחס לכל בעלי החיים כישות אחת, ולהעניק לכולם את אותו סוג מזון: כלבים, חתולים, מכרסמים ולעיתים גם ציפורים, היו אוכלים מאותו שק אוכל. כיום אנו יודעים שגישה זו שגויה, וראוי להעניק לכל בעל חיים את סוג המזון המתאים ביותר עבורו.
כיום ניתן למצוא הבדלים רבים בין סוגי מזון לבעלי חיים: בעוד כלבים אוכלים מזון יבש שעשיר בסיבים פרוביוטים, ציפורים אוכלות לקט זרעים שמותאמים למערכת העיכול שלה.

מלבד חשיבות הטעם של מזון לבעלי, קיימת חשיבות רפואית. כלבים וחתולים זקוקים לאוכל רווי בנוגדי חימצון (חומרים שמסייעים למערכת ההגנה בגוף להתמודד נגד חומרים רעילים), מכרסמים זקוקים למזון שעשיר בתאית ובחלבון – שני הרכיבים העיקריים שמביאים לתפקוד תקין של מערכת העיכול שלהם. לכן חשוב מאוד להקפיד להעניק לכל בעל חיים את סוג המזון הרלוונטי עבורו, ולסייע לו לשמור על אורח חיים תקין.

התפתחות תעשיית המזון לבעלי חיים

כיום ניתן למצוא בחנויות, סוגים שונים של מזון לבעלי חיים. לצורך העניין במחלקת המזון לכלבים, תוכלו למצוא עשרות סוגי מזון שונים שנבדלים אחד מהשני על בסיס הטעם (מזון בטעם סלמון מעושן, כבש, צבי וכו'…), על בסיס גיל הכלב (מזון שמותאם לגורים, ואילו מזון אחר מותאם לכלבים מבוגרים) ועל בסיס הרכב הערכים התזונתיים שבו.
יתר על כן, בהנחה ובעל החיים שלכם סובל מבעיה רפואית כלשהי, ניתן להתאים לו את סוג המזון הטוב ביותר בהתייחס לבעיה. החל מבעיות סוכרת, בעיות השמנה, בעיות במערכת העיכול, בעיות בעור ועוד.

לא חשוב איזה סוג בעל חיים אתם מגדלים בבית – כלבים, חתולים, עופות או מכרסמים – הקפידו להעניק לו את הטוב ביותר! בחרו את המזון המתאים ביותר עבורו, וכך תוכלו לסייע לו לשמור על הבריאות ועל אורח חיים תקין.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה