יעוץ משכנתא לזוכי מחיר למשתכן – איך בוחרים ולמי מקשיבים?

יעוץ משכנתא לזוכי מחיר למשתכן – איך בוחרים ולמי מקשיבים?

יעוץ משכנתא לזוכי מחיר למשתכן

מחיר למשתכן הוא פרויקט שמספק לזוגות צעירים, להורים חד הוריים ולרווקים מעל גיל 35  – את היכולת לרכוש דירה משלהם, בעוד שהפרויקטים של היוזמה מתקיימים בדרך כלל באזורי הפריפריה שדורשים פיתוח, קראו בהרחבה באתר https://zochim.co.il

מי שיבחר דירה כזאת, יוכל להנות מקבלת משכנתא עם הון עצמי נמוך שאינו עולה על 100 אלף שקלים, בעוד שישנן גם הטבות לרוכשים מבנקים מסחריים כמו אחוזי ריבית נמוכים על המשכנתא (הלוא היא ההלוואה הגדולה שמקנים הבנקים לרכישת דירה), ומימון של עד 75 אחוז מערך הדירה. 

אבל כיצד בוחרים את מסלול ההלוואה המתאים?

מי שכבר החל לברר אודות מסלולי משכנתאות למחיר למשתכן, בוודאי יודע כי הבנקים מציעים ללווים מסלולים שונים שחלקן צמודים למדד, חלקם בעלי ריבית קבועה או משתנה, ישנם הלוואות בלון או גרייס, כמו גם משכנתא שמחזירים בצמוד למט"ח. רשימת המסלולים נמצאת בכל אתרי הבנקים, בעוד שברשת ובאתרים שעוסקים בהטבות לזוכי מחיר למשתכן – ישנו מידע נרחב אודות כול מסלול. 

בחירת יועץ משכנתאות

כאשר בוחרים מימון לדירה ראשונה, האינסטינקט הראשוני מכוון את הלווה ליועץ המשכנתאות של הבנק המסחרי. יועץ זה ימנה בפני הלווה את המסלולים השונים תוך התאמת המסלול לחשבון הבנק ולהכנסה החודשית של הלווים. 

עם זאת, יועצים מומחים של חברות מימון וחברות פיננסיות – יספקו מידע נרחב יותר למי שרוצה לרכוש דירה ממחיר למשתכן, בעוד שלהבדיל מהיועצים של הבנק; ליועץ חיצוני לא יהיה אינטרס או רצון לשכנע את הלווה לבחור מסלול בהתאם לצרכים ולאינטרסים של הבנק. אלא שהייעוץ יהיה שם נטו – עבור הלקוח. בכך יכולים רוכשי דירות לבחור מסלולים מתאימים בעת קבלת משכנתא למחיר למשתכן, עוד על משכנתא לזוכי מחיר למשתכן בלינק.

אז למי מקשיבים?

כאשר אתם בוחרים משכנתא, רצוי לקבל כמה שיותר עצות; גם מהיועץ של הבנק וגם מיועצים חיצוניים. עוד אפשר להיעזר במחשבון משכנתא, ולבחור מסלול שמתאים לאורח החיים שלכם וליכולות הכלכליות. נוסף להקשבה ליועצים מומחים, הקשיבו גם לאינטואיציה שלכם ובחרו בעסקה שנראית לכם האטרקטיבית יותר עבורכם. בכך תצלחו את תהליך רכישת הדירה הראשונה שלכם. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה