הגיבור שהופך אחרים לגיבורים

הגיבור שהופך אחרים לגיבורים

רמי ברכה

במהלך 2019 יצאה משלחת של ישראלים, חיילים שנפצעו במהלך השירות הצבאי בצה"ל, אל מסע טיפוס בהר ההימלאיה שבהודו. טיול זה היה ביוזמת הקרן לאגודת הידידים של נכי צה"ל כאשר אל הצוות הצטרף רמי ברכה שהיה אחד המדריכים וסייעים של המשלחת בטיול. בעוד אנשים בריאים וחזקים שהכינו את עצמם כל החיים לטיפול הרים לא תמיד מצליחים לעמוד במשימה, הרי שחבורה אצילית של אנשים שהקריבו מהבריאות ומהגוף שלהם לטובת המדינה הנם בעלי נשמה חזקה וכוח רצון מספיק עז כדי לעשות את זה.

"זה בהחלט לא היה פשוט" סיפר אחד המשתתפים במסע. שמואל, בחור בן 28 בלבד, שבמהלך השירות הצבאי כלוחם בכפיר הוא נאלץ לנתח את רגלו הימנית. לפני השינה הוא חי עם תסמונת CRPS וכאבים חזקים ברגליים וכאשר עבר את הניתוח לאחר אותה פציעה בצבא, מצבו החריף. המצב החריף עד כדי כך שהיה סובל ולא יכול היה לישון עד כי הוצעה בפניו האפשרות לקטוע את רגלו הפצוע. לאחר שנה של לבטים, שיחות עם פסיכולוגים והתייעצויות, הוא החליט לעשות את זה כדי לאפשר לעצמו שיקום אמיתי לגוף ולנפש. אותו שמואל היה אחד מהמשלחת שהגיעו אל הפסגה והוא סיפר שבעזרת רמי ברכה והליווי הפיזית והמנטלי שלו לאורך הטיול, סיפורו מעורר ההשראה וההנחיות השונות, הן אלה שעזרו לו להתמודד ולצלוח את האתגר.

על רמי ברכה:

רמי ברכה, בן 57 כיום, נפצע במהלך שירותו הצבאי כקצין במלחמת לבנות, כאשר עלה על מוקש. במהלך האירוע איבד רמי יד ורגל ולאחר מכן עבר תקופת שיקום אותה צלח בגבורה. כיום הוא אחד האנשים הבולטים בתחום העסקים, ההשקעות והסיוע לנכי צה"ל. הוא חבר בארגון ידידים של נכי צה"ל, משקיע, בעלי עסקים ובין לבין נהנה לעסוק בספורט אתגרי. ממליצים בחום לצפות בסרטונים של רמי ברכה בערוץ היוטיוב שלו וללמוד עוד אודות האדם המיוחד הנותן השראה לכל כך הרבה אנשים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה