מתי משתמשים בעריכה לשונית?

מתי משתמשים בעריכה לשונית?

עריכה לשונית

עריכה לשונית משתלבת בצורה בלתי נפרדת עם תרגום וכתיבה.

עריכה לשונית דורשת שנים של לימודים ונעשית על ידי אנשי מקצוע בלבד, תפקידה העיקרי הוא בעצם לתקן שגיאות כתיב והגייה, לבדוק אם יש בעיות דקדוק כלשהן בטקסט ובסופו של דבר לשפר את השירות הניתן ללקוח מסוים בקבלת טקסט ברמה הגבוהה ביותר.

עריכה לשונית ותרגום? מה הקשר

עבודות תרגום רבות נעשות בצורת כתיבה: תרגום של טקסטים, מסמכים רפואיים, מסמכים משפטיים, מצגות, חוברות הפעלה ועוד…

כל העבודות הללו נעשות על ידי מתרגמים, שיכול להיותולא למדו עריכה לשונית. לכן, שיתוף הפעולה עם עורך לשוני מקצועי הינו בגדר חובה, זאת על מנת שעבודת התרגום תגיע ללקוח בצורה הנכונה ביותר וברמה הגבוהה ביותר.

לעיתים רבות, מקבלים מתרגמים טקסט מסוים הכתוב בשפת האם שלהם ונדרשים לתרגם אותו לשפה אחרת. יכול מאוד להיות, שאותו מתרגם ישתמש במילים הנכונות אך יתקל בבעיות דקדוק, שעלולות לפגוע בשמו הטוב ובתוצר עבור הלקוח.

עזרתם של העורכים הלשוניים מגיעה כאן במלוא כוחה ומסייעת לשפץ ולהגיש עבודה מוגמרת מעולה.

מקרים נוספים בהם תוכלו להשתמש בעריכה לשונית

כאמור, עריכה לשונית נועדה לפצות על טעויות שונות, בהן כותב מסוים לא הבחין, לתקן את הכתוב לדרך המקובלת ולשפר את איכות הכתיבה.

לכן, תוכלו להיעזר בשירות העריכה הלשונית בכל נושא שקשור לכתיבה והאפשרויות מרובות:

−כתיבת מאמרים ברמה גבוהה, בעלי מטרות שונות ומיוחדות, ייעשו בשילוב עריכה לשונית בשביל להפיק את המיטב מהמאמר.

−כתיבה טכנית תהיה ברורה ומדויקת יותר עבור המשתמשים, בעזרת עריכה לשונית קפדנית.

−כתיבת מסמכים שונים ללא סיוע בעורך לשוני, עלולים להגיע ללקוח עם טעויות קשות שישפיעו על הליך משפטי הגון לדוגמה, ישפיעו על סוג התרופה שאדם צריך ויובילו לכשל בתפקידו של המסמך.

כל מה שקשור בכתיבה יכול להתאים כאן וזה נכון גם כלפי כל סוגי הכתיבה בשפות השונות, שידרשו מאמץ מוגבר מאדם שכותב בשפה שאינה שפת האם שלו וכמובן,סיוע של עורך לשוני שיהפוך את התוצר למתקבל בעבור הלקוח.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה