דבקים לתעשייה – איך לדעת מה מתאים?

דבקים לתעשייה – איך לדעת מה מתאים?

דבקים לתעשייה

בעבודות רבות בתעשייה תצטרכו להשתמש בדבקים תעשייתיים שונים על מנת להדביק חלקים, לרצף, לתקן וכו'. ישנם אינספור סוגים של דבקים לתעשייה המשמשים למטרות שונות ובעלי איכויות שונות. כמובן שחברות ייצור שונות עשויות לספק דבקים לאותן מטרות אך גם כן ברמת איכות שונה. חשוב להתאים את סוג הדבק לסוג השימוש: המשטח, החומרים שצריך לחבר, הגודל או המשקל שלהם וכו'. לדוגמה הדבקת אריחים על קיר או חומה צריך להיעשות על ידי חומרי הדבקה חזקים על מנת שאלה לא יפלו, בעוד שבריצוף ניתן להשתמש בחומר קצת פחות חזק אך כזה שעדיין יתמוך במרצפות ולא יזוזו מהמקום. כמובן שבתנאי מזג האוויר שונים או בסביבת הדבקה שונה יש צורך בדבקים שונים.

סוגי דבקים שונים ומוכרים:

  • דבק אולטימייט – הנו דבק חזק במיוחד המתאים לשימוש גם עם עץ, גם עם קרמיקה, בטון, לבנים, PVC ועוד. יש לו יתרונות רבים כמו הדבקה מתחת למים, עמיד בפני מזג האוויר הייבוש שלו מאוד מהיר.
  • P50 – גם כן דבק נהדר שאפשר גם להשתמש בו לבד מבלי לשלם לאיש מקצוע שיעשה זאת עבורכם. הוא יכול להדביק גם בטון, זכוכיות, מתכות שונות וכמובן גם עץ ואפילו שיש. הוא בצבע שקוף ודומה מאוד לסיליקון אך חזק במיוחד וכן עמיד גם בפני חום השמש.
  • ועוד…

איך לבחור את הדבק המתאים ביותר עבורנו?

  • להתייעץ עם איש מקצוע – אין כמו לקבל חוות דעת מקצועית. תוכלו גם לקבל אותה בחינם באחת מקבוצות הפייסבוק של אנשי המקצוע.
  • להשוות עם תשובה של המוכר בחנות – שאלו את המוכר בחנות מה כדאי. אם הוא בעל ניסיון בתחום של המוצרים שהוא מוכר הוא ימליץ על אותו הדבק או לפחות משהו שדומה ביכולותיו לזה שאנשי המקצוע המליצו לכם עליו. במידה והוא אינו תואם – לכו על מה שענו לכם אנשי המקצוע והמליצו לכם עליו.
  • להתחשב באיכות החומר – האם החומר חזק מספיק להדביק את האריחים, הלבנים או החומר שאתם צריכים להדביק? האם הוא יכול לשאת את המשקל שלהם?
  • להתחשב בסביבה – במידה ומדובר בסביבה לחה או מתחת למים או כזו שנרטבת כל הזמן כמו בבריכות וכד' – כדאי לקנות חומר מתאים העמיד במים.
  • להתחשב בחומר שצריך הדבקה – ולבסוף קחו בחשבון את סוג החומר שאתם הולכים להדביק: עץ, מתכת, זכוכית, בטון וכו'. לכל אחד מאלה יש סוגי דבקים המתאימים להם ולא כל דבק מתאים לכל סוג חומר.

אולי יעניין אותך גם טיח טרמי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה