מה זה ליקוריץ ומהם יתרונותיו

מה זה ליקוריץ ומהם יתרונותיו

ליקוריץ

צמח הליקוריץ נחשב לאחד הצמחים העתיקים ביותר שהאנושות משתמשת בו במשך אלפי שנים. הצמח הגיע במקורו ממצרים העתיקה, והאנושות השתמשה בו במשך השנים למגוון רחב של שימושים שונים. מחקרים רבים שנעשו בנושא, הראו פעם אחר פעם את ההשפעות החיוביות של הצמח על המצב הבריאותי של האדם שצורך אותו. למשל, אחד המחקרים מצא כי צריכה קבועה של מיצוי שורש הליקוריץ במינון גבוה יחסית, יכולה להוריד את רמת הכולסטרול הרע ברמה משמעותית. תוצאה זו נחשבת למהותית במיוחד עבור אנשים הסובלים מרמה גבוהה של כולסטרול בדם, היות והדבר יכול לסייע להם להוריד את הסיכון שלהם לחלות במחלות שונות כמו למשל טרשת עורקים או מחלות לב וכלי דם שונות. 

כיצד מומלץ לצרוך את צמח הליקוריץ ומהם היתרונות שלו?

אחת הדרכים הפשוטות ביותר לצרוך את הצמח היא באמצעות חליטות שניתן לרכוש בכל חנות טבע. ניתן למצוא שורש ליקוריץ במצב מיובש, להשרות אותו במים חמים ולשתות את החליטה. אך הבעיה היא, שבצורה כזו המינון של הרכיבים הפעילים בצמח יהיה נמוך יחסית, ולכן ההשפעה שלו תהיה בהתאם. לעומת זאת, אופציה הרבה יותר מומלצת והרבה יותר משתלמת, תהיה לצרוך קפסולות איכותיות ומקצועיות המכילות ריכוז גבוה של צמח הליקוריץ. קפסולות אלו חייבות כמובן להגיע מחברה מוכרת וידועה, על מנת להבטיח מוצר איכותי בעל ספיגה גבוהה ומינון משמעותי. כמו כן, חשוב לשים לב לסוג שורש הליקוריץ ולצורת הגידול שלו, היות והדבר משפיע מראש על איכות הרכיבים הפעילים שלו ועל יכולות הספיגה שלהם. כמו כן, קפסולות אלו יכולות להגיע עם צמחי מרפא נוספים, שמעצימים את האפקט המרפא של צמח הליקוריץ. למשל, שילוב של ליקוריץ, ציפורני החתול וג'ינג'ר נחשב לשילוב אידיאלי, לצורך הורדת לחץ הדם ורמת הכולסטרול בדם.

לסיכום, צמח הליקוריץ נחשב לאחד מצמחי המרפא הידועים והמוכרים ביותר במשך אלפי שנים. הצמח משמש לטיפול במגוון רחב של מחלות שונות, החל מהורדה של לחץ דם גבוה, הורדה של רמות הכולסטרול בדם ומניעת מחלות לב, טרשת נפוצה ועוד. מומלץ לצרוך את הצמח באמצעות קפסולות מרוכזות ואיכותיות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה