משחקי כלבים – למה חשוב לשחק איתו

משחקי כלבים – למה חשוב לשחק איתו

רויאל פט

משחקי כלבים – למה חשוב לשחק איתו

המאמר באדיבות רויאל פט

מבוגרים וילדים אוהבי כלבים יעידו שמשחק איתם הוא אחד הדברים המהנים ביותר בעולם. והאמת, אפשר להתווכח איתם? אם הכלבים עצמם יכלו לדבר, כנראה שהם היו אומרים את אותו הדבר. אלא שעבור כלבים יש למשחק יתרונו רבים אחרים, שאנו כבעלים שלהם איננו תמיד רואים – מלבד חיזוק הקשר בין הכלב לבעליו כמובן. אז מה מיוחד וטוב כל כך במשחק עם כלבים, וכיצד תעשו זאת נכון?

למה לשחק עם כלבים?

גם בטבע, משחקי כלבים כמו חיות רבות אחרות מסייעים בחיזוק הקשר של הגורים עם אחיהם, והם מלמדים אותם דינמיקה והבנה טובה יותר של יחס לאחרים. ממש כשם שאנו משתמשים במשחקים כדי ללמד את ילדינו ערכים וכללי התנהגות שונים, כך בדיוק מתרחש גם במקרים של משחקי כלבים – בינם לבין עצמם וגם בינם ובין בעליהם.

אז מהם הכללים והעקרונות הנלמדים במשחק עם הבעלים? פריקת אנרגיות בזמן ובמקום הנכון, ריסון ואיפוק, אילוף לביצוע פעולות שונות בעזרת חטיפים (או אפילו כאשר הפרס עצמו הוא משחק) ועוד ועוד – כל משחק הוא למעשה הזדמנות ללימוד ותרגול מחדש של העקרונות שתרצו להנחיל לכלביכם, עקרונות שחלקם גם חשובים וחיוניים לאיכות חייהם.

איך לשחק עם הכלב שלכם?

ראשית חשוב להבין שכמו טיול שאינו מתקיים לאורך כל היום אלא רק כמה פעמים במהלכו, אליהן הכלב מחכה בציפייה רבה – כך יש להתייחס גם למשחק. אחרי הכל, אינכם רוצים לגדל כלב מפונק שכל משחק משמעם אותו, ולכן מומלץ להרחיק את מרבית המשחקים מטווח העין שלו ולא לאפשר לו להגיע אליהם, אלא רק לכמה בודדים מהם. כך הכלב שלכם ישמור על סקרנות וערנות בנוגע לצעצועים הקיימים בבית, והוא לא יפגין אדישות לאף אחד מהם.

מלבד זאת, הקפידו בכל משחק לשמור על כללי התנהגות קבועים, הן מצדכם והן מצד הציפיות שלכם מכלבכם. גם פעולות קטנות שאנו לא מייחסים להן חשיבות רבה עלולות להתפרש אצל הכלב כאמירה מצדנו, ואם איננו מבינים את פשרה לעתים כל המסר שאנו מבקשים להעביר לו במשחק עלול לרדת לטמיון. לכן כדאי להתייעץ עם מומחה לפחות פעם אחת בכל הנוגע למשחקים חדשים – ובהחלט ניתן לרכז את כל השאלות אודות כלל המשחקים יחד בשיחת ייעוץ אחת.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה