עובש לא רק במקלחות – מה הסיבה?

עובש לא רק במקלחות – מה הסיבה?

עובש

עד כמה שזה נעים ונחמד להיות בסביבה נעימה וסגורה שבה יש מזגן על חימום או על קירור, זה הרבה פחות נעים לשהות במקום שבו יש מראה לא נעים של עובש, שאף מזיק לבריאות בני האדם לאחר שזה ממשיך להתקיים ולא מנוקה כראוי משם. עובש הוא פטריה, או ליתר דיוק אוסף של הרבה מאוד פטריות שכבר הפכו לכדי מושבה שלמה, והנזק שהעובש באמבטיה יוצר רק הולך וגדל במידה והנושא לא מטופל בצורה שתוביל אל קירות נקיים מעובש למשך של תקופה ארוכה. היכן הכי נהוג לראות היווצרות של עובש? אחד מן המקומות הוא זה של המקלחת, אך לא רק שם עובש נוצר.

כולם מכירים עובש במקלחת

כמעט כל אדם נתקל בצהלך ימי חייו בעובש אשר נוצר לו על גבי הקירות הפנימיים של המקלחת. דבר זה נובע מהעובדה שמקלחת היא דבר שיוצר אדים שעולים להם מעלה ומרטיבים את הקירות לאחר שאלה מתקררים והופכים חזרה אל המצב הנוזלי שלהם, שזו הטיפה. המים הללו מתיישבים להם על גבי הקירות ומבלי שאלה יתייבשו כמו שצריך הם הופכים לרטיבות קבועה שמקדמת את הפטריות של העובש בברכה. עובש אולם, הוא לא דבר שמתרחש אך ורק במקום שבו יש רטיבות גבוהה כמו באזור של המקלחת, כי אם יש עובש שאותו ניתן לראות במקומות אחרים לגמרי.

מקומות נוספים להיווצרות עובש

עובש יכול להיות קיים גם במקום כמו התקרה. ברגע בו תקרה של מבנה חשופה לרטיבות כמו זו של ימי החורף שבמהלכה יש ימי גשם שוטף שמרטיב את הקיר העליון באופן חוזר ונשנה מבלי שזה יספיק להתייבש מחדש. רטיבות שנמצאת על גג של מבנה מבלי ששם יהיה קיים איטום ראוי יביא אל חלחול של כל המים הללו פנימה והלאה אל התקרה בצורה שתתחיל עם מראה של צבע אחר עבור התקרה ולאחר מכן תעבור אל התוצר של פטריות העובש עצמו. דבר זה מחייב פעולה של איטום וסגירת מקור הרטיבות שיכול להיות גם עקב נזילה מצינור בקיר ולא רק כתוצאה מחלחול מים פנימה מן הגג.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה