כיצד בדרך כלל מעריכים עבור מחסן גינה מחיר?

כיצד בדרך כלל מעריכים עבור מחסן גינה מחיר?

מחסן גינה מחיר

קביעת מחירו של מחסן גינה מצריכה ידע בכמה נושאים. הראשון והחשוב מבניהם הוא עמידותו בעומסי רוחות וחבטות. ככל שהמחסן עמיד יותר מחירו יקר יותר. עמידות המחסן מתבטאת בעיקר בטיב חומר הייצור, משום שבנושאים כמו נעילה ונצירת דלתות וחלונות ישנם תקנים בינלאומיים התקפים כמעט לכל ארצות העולם: דלת עם מנעול וגם נצרה עילית ותחתית לקיבוע, חלון עם יכולת לנצור אותו כאשר הוא סגור, וכד'. הנושא השני שחשוב בהערכת המחיר הוא הגודל היחסי: ככל שיש יותר מקום במחסן כך המחיר שלו עולה. על מנת לקבוע סופית עבור מחסן גינה מחיר יש לבצע הערכה שלישית הנוגעת לפונקציות הפנים שלו: האם יש בו התקנים ייחודיים לזיווד כלי עבודה? חלון ממשי או רק פתח אוורור? ועוד.

עמידות המחסן – כך מעריכים אותה

נתחיל בכך שמחסן תקני על פי רוב התקנים בעולם הוא מחסן אשר הדלת שלו היא בעלת נצרה עליונה, נצרה תחתונה ומנעול צילינדר. שלושת רכיבי הנעילה הללו מבטיחים את קיבוע הדלת. בעוד המנעול משמש אותנו, המשתמשים, עם מפתח ייעודי. הנצרה אינה מצריכה מפתח אלא פשוט מתיחה שלה כלפי מטה ומעלה. חוסר שימוש בנצרה עשוי להוביל לכך שהרוח תעקם את הדלת אם המחסן עשוי פלסטיק. מחסני מתכת אלחלד או עץ ייעודי לשהייה בחוץ יהיו יקרים יותר בשל ייקור העלות של חומרים אלו. הסיכוי שהדלת תתעקם ברוח בעטיים קטן, אך עדיין, רובם המכריע מכיל נצרות עליונות ותחתונות לקיבוע הדלת.

קביעת גודל המחסן משפיעה על המחיר

עבור מחסן גינה מחיר מוערך גם על פי גודלו הפיזי. בדגם בעל אורך ורוחב אחיד, גובה גבוה לאחסון חלקים מוגבהים יעלה יותר מאשר דגם עם גובה נמוך. כשהמחסן ארוך או רחב, או גם ארוך וגם רחב, מחירו יהיה יקר יותר מאשר מחסן בעל ממדים צרים באורך וברוחב. זה יאפשר אכלוס של אופניים ומכסחות דשא, בנוסף לאייטמים הקשורים לחקלאות הידנית, ויש לכך מחיר כלכלי.

אטרקציות הפנים של המחסן משפיעות על המחיר

אם מחסן שזהה לאחר מכיל חלון הוא יהיה יקר יותר מקודמו. אם החלון בר-פתיחה, יהיה המחסן יקר יותר מאשר זה עם חלון המשמש לכניסת אור בלבד. עבור מחסן גינה מחיר יקר יותר ייקבע אם הוא מגיע עם מדפים וחלקי-זיווד פנימיים בנוסף לתשתית הבנייה החיצונית.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה