איך להגיע לזוגיות בריאה? 5 טיפים לשיפור חיי הזוגיות

איך להגיע לזוגיות בריאה? 5 טיפים לשיפור חיי הזוגיות

שיפור חיי הזוגיות

כל אחד היה רוצה לחיות בזוגיות בריאה עם בן הזוג, זוגיות חזקה ומאוזנת, אך חשוב להבין כי מדובר על עבודה שדורשת השקעה ומאמץ מסוים. אחת הדרכים להבטיח את חוזק הקשר הזוגי, היא להקפיד על כנות עם עצמינו ועם הפרטנר שלנו. חשוב לשים לב לתחושות שלנו, לשתף את הצד השני ובכך ליצור שיח מקרב ומשתף. כמו כן, חשוב להקפיד על תקשורת בריאה, על מנת שאף אחד לא ירגיש נפגע, נעלב או לבד בתוך הקשר. מטרת התקשורת היא ליצור אינטימיות ותחושת חיבור, שלא ניתן להגיע אליה ללא תקשורת מכילה ומקרבת. כמו כן, חשוב לזכור כי בן הזוג הוא קודם כל חבר טוב, לכן חשוב להשקיע בחברות ביניכם. שני הצדדים צריכים להרגיש בנוח לבטא את עצמם, לחשוף את הרגשות שלהם ולא להסתיר חלקים מעצמם מתוך פחד או חשש.

טיפים לשיפור חיי הזוגיות – מומלץ ליישם בשטח

קודם כל, הטיפ החשוב ביותר הוא לקחת אחריות על עצמכם, על הרגשות שלכם ועל המעשים שלכם. רוב האנשים נוטים להאשים באופן אוטומטי את הצד השני, אך למעשה חשוב לזכור כי אתם לא חסרי אונים בקשר. למשל, אנשים רבים נוטים להאמין שהצד השני צריך לאהוב ולהכיל אותם בכל מצב, אך החוכמה היא לזכור כי מדובר על התפקיד שלכם. כלומר, כל אחד צריך לאהוב ולהכיל את עצמו בלבד, כל השאר זה בונוס. לא תמיד הצד השני יוכל לסייע לכם במצוקה רגשית, היות והוא עצמו נמצא במצב בעייתי שהוא בקושי מצליח להכיל. לכן חשוב לזכור שאתם לא תלויים בפרטנר שלכם, שהאושר שלכם אינו תלוי בו והקשר ביניכם מבוסס על אהבה וכבוד הדדי אך לא על תלותיות. כמו כן, מומלץ לא להתחשבן אלא לתת מתוך אהבה, אחרת מצמצמים את הזוגיות לפנקסנות.

ראו לדוגמא זוגות שחווים בגידה בזוגיות אבל מצליחים לצמוח מהמשבר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה