אימון תעסוקתי לנשים

אימון תעסוקתי לנשים

אימון תעסוקתי לנשים

נשים רבות מוצאות עצמן ברגע מסוים בצומת דרכים שבו הן נאלצות מכורח הנסיבות לחשוב על נסיבות התעסוקה שלהן ועל דרכן בחיים. זה יכול להוות בגלל משבר גיל מסוים, בגלל משבר משפחתי או אישי, או משבר תעסוקתי שנכפה עליהן בגלל פיטורים, סגירת החברה או מבוי סתום שהגיעו אליהן בתחום שבו הן עוסקות לנשים שטרם החליטו מה לעשות בחיים והן מוצאות עצמן עוברות מתחום לתחום או מעבודה לעבודה המשבר התעסוקתי הזה מוכר גם הוא. יש נשים שהתחילו ללמוד מקצוע מסוים וסיימו את הלימודים, הגיעו לעבודה הראשונה שלהן וגילו שזה לא זה אבל לא יכלו לעזוב משום שזה לא התאים להן לנטוש אחרי כל כך הרבה השקעה, וחשש ממה שיגידו או פשוט בגלל שלא מצאו את הכיוון משום שמעולם לא עצרו לחשוב עליו ברצינות.

זהות עצמית לפי תעסוקה

לפעמים אנחנו נדחפות לעסוק בתחומים מסוימים רק משום שדחפו אותנו לשם, או ההורים, או החיים, או נסיבות מסוימות שהיינו בטוחות בזמנו שאנחנו מקבלות את ההחלטות הנכונות לנו, והן מושלמות המציאות טפחה על פנינו וגילינו שזה לא זה. אבל לא הצלחנו לגלות מה הלאה ומה עושים עם הגילוי שאנחנו בכלל לא בכיוון הנכון. כל מה שחשבנו על עצמנו ובנינו לפיו את זהותנו מתנפץ לפעמים במיוחד אצל נשים שרגילות ל מעצמן כל כך הרבה, ובשבילן עבודה היא לא רק פרנסה כי אם דרך להגשמה עצמית ולבניית זהות משלהן. כך שברוב המקרים תעסוקה היא הרבה יותר ממקום עבודה בלבד, היא דרך חיים.

עבודה עצמית לגילוי המצפן הפנימי

כאשר אנחנו מגיעות לנקודת הדרכים שבה אנחנו עוצרות ומביטות על חיינו מהצד ולא תמיד אוהבות את מה שאנחנו מגלות, זה הזמן לשאול את עצמנו למה אנחנו כאן ומה אנחנו כן אוהבות. ברוב המקרים נגלה מהר מאוד שהדחקנו חלק מההתפתחות האישית שלנו וזה לא מתאים לנו יותר. לכל אלה יש פתרון, יש תשובות, יש דרך לעזור אבל היא דורשת עבודה עצמית, נכונות לשאול שאלות נוקבות וכנות באווירה ידידותית ולעבור אימון תעסוקתי לנשים שמקרב אותנו אל עצמנו, אל מה שאנחנו רוצות לעשות באמת וזה נובע ממי שאנחנו, בלי מסכות. במקרים כאלה, אימון תעסוקתי עוזר מאוד לכוון את השואלת בדרך החדשה שלה ולמצוא את המקום שאליו היא רוצה להגיע, יד ביד עם בניית הביטחון העצמי ועם ניסוי וטעייה תחת בקרה ופיקוח עד שמוצאים שוב את המצפן הפנימי ועולים על דרך המלך שוב.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה