למה כדאי להשתמש בחומרים אורגנים במהלך חיינו?

למה כדאי להשתמש בחומרים אורגנים במהלך חיינו?

למה כדאי להשתמש בחומרים אורגנים

בעשור האחרון הולכת ומתעצמת המודעות לאורח חיים בריא וטבעי ועמה הדיון של חשיבות של צריכת חומרים אורגנים. במאמר זה נחשוף בפניכם למה כדאי להשתמש בחומרים אורגנים במהלך חיינו?

למה כדאי להשתמש בחומרים אורגנים במהלך חיינו?

במידה ותרכשו פירות וירקות באופן ישיר מהחקלאי, לעומת רכישה בחנות טבע, לא יעלה לכם יותר מדי חומרים אורגני מהאוכל המזיק, קראו על כך גם כאן. הסגולה הרבה מאוד של חומרים אורגנים טמונה בכך שהאוכל יהיה נקי משאריות של הנדסה גנטית, חומרי הדברה, דשן, כימיקלים, תרופות, הורמונים וכיוצא בזה. על פי מחקים נמצא, כי עשיית שימוש בחומרי הדברה בגידולים סטנדרטיים גדלה השכיחות ללקות במחלה כרונית, אצל גברים בפרט בעיות של פוריות, הפרעות של ריכוז ושל קשב, כל מיני סוגים של סרטן, אלרגיה, מיגרנה וכיוצא בזה. חשיפה לטווח הארוך של הורמונים בתזונה מתקשרת לבגרות מינית מוקדמת וכפועל יוצא – לעלייה בשיעור של מחלת הסרטן. ההשערה היא כי חשיפה לזמן ארוך לאנטיביוטיקה באוכל עשויה לגרום להסבה של פגיעה כרונית באוכלוסיית של בקטריות המעיים הטובים ולעידוד של יצירה של בקטריות אשר עמידות בפני אנטיביוטיקה, בשל כך אין עוררין על זה כי החומרים האורגנים יותר בריאים מהאוכל הסטנדרטי.

השאלה שנשאלת על היתרון אשר טמון בחומרים אורגנים עומת כיום באמצע של דיון ברחבי תבל. שלא כמו במחקר הבריטי שהתפרסם לא מזמן בעיתון הארץ, לעומת על פי מחקרים אמריקאים נמצא, כי חומרים אורגנים יותר עשירים במינרלים ובוויטמינים, זאת הסיבה שהערך התזונתי שלהם יותר גדול, אך הגורם המרכזי לצריכה של חומרים אורגני בשל כך שהוא חף מרעלים, והערך התזונתי שלו הינו פרס. חומרים אורגנים עוזרים לשמור על איזון אקולוגי ועל איכות הסביבה. עשיית שימוש בכל מיני חומרי הדברה ובכימיקלים תביא להכנסה של כימיקלים למי התהום ולזיהום שלהם, להסבת נזק להרבה בעלי חיים גדולים וקטנים וכן להמלחה של קרקע בשל דישון עודף, מידע נוסף בקישור זה. העלות של חומרים אורגנים איננה יותר יקרה, באם תחדלו לצרוך את המזון היקר והמוכן ואת המוצר המעובד ותעברו לצריכה של חומרי אורגנים אשר מושתתת רובה ככולה על קמעה הודו ועוף, פירות, דגים, ירקות, שקדים, קטניות ודגנים מלאים וכן אגוזים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה