חשיבות הביבליוגרפיה בעבודה אקדמית

חשיבות הביבליוגרפיה בעבודה אקדמית

blank-business-composition-computer-373076

 בכתיבה של עבודה אקדמאית יש כללים מאוד ברורים ומוגדרים. אם לא עומדים בכללים הללו, הרי שהעבודה עשויה להיפסל ולא לעבור.

כל מי שלמד מקצוע או בקש להגיע לתואר ראשון יודע כי הדרך לקבלת התעודה עוברת דרך מגוון מטלות, מבחנים, עבודות וכמובן גם כתיבה של עבודות אקדמיות.

העבודה האקדמית מורכבת ממבנה מאוד ברור ומוגדר כאשר על פי זה יש לבנות את העבודה. אם זה השער ואם זה דף הפתיחה. אם זו צורת הכתיבה ואם זה הסיכום ודברי הסיום ויש כמובן גם את הביבליוגרפיה. חשוב לציין את המקורות בהם נעשה שימוש לצורך כתיבת העבודה תוך ציון מדויק של המקור. הספר והדף ממנו מצוטטים הדברים.

על פי רוב מציינים את המקורות בתחתית כל דף כאשר הציטוטים ממוספרים בצורה מדויקת.

ביבליוגרפיה 

רשימת המקורות אשר בהם נעשה שימוש במהלך כתיבת העבודה נכתבת בסופה של העבודה. היא אולי עושה רושם של חלק פחות מהותי וחשוב אך היא בהחלט מרכיב נחוץ במיוחד. האדם שיבדוק או ישפוט את העבודה יבדוק את הרשימה הביבליוגרפית וזאת על מנת להעריך האם העבודה אכן נעשתה כראוי. הרשימה הזו מוכיחה על טיב המחקר שנעשה לצרכי הכתיבה והיא למעשה משקפת את אמת המקצועיות של העודה. זאת כמובן לצד שאר הנתונים המרכיבים את העבודה.

כללים חשובים בכתיבת ביבליוגרפיה

הרשימה הביבליוגרפית אמורה להירשם בצורה מאוד מסוימת והיא גם נבדקת על ידי השופט שבודק את העבודה.

חשוב לשים לב בעת הכתיבה על הרשימה כי –

  • נעשה שימוש בכל המקורות הדרושים.
  • נעשה שימוש בכל המהדורות הכי טובות של כל המקורות.
  • הכותב ער לכל ספרות המחקר שיש בנושא.
  • הכותב ראה מחקרים אשר נכתבו בשנים האחרונות.
  • שיטת הרישום המקובלת במדע נשמרת לאורך כתיבת המאמר.

שגיאות בכתיבת הרשימה תיצור רושם מאוד לא מקצועי וגם רשלני. בודק העבודה שיראה את  הרשימה יקבל מיד רושם כי העבודה לא נכתבה בצורה מקצועית.

אנשי מקצוע כותבים במקצועיות

כדאי לדעת כי לצורך כתיבה של עבוה אקדמאית ניתן להיעזר באנשי מקצוע אשר יבצעו את המלאכה. אלו ידעו לדייק את כתיבת הביבליוגרפיה בצורה הכי נכונה והכי מקצועית.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה