למה יש כל כך הרבה סוגי מברגים?

למה יש כל כך הרבה סוגי מברגים?

סוגי מברגים

מברגים הם אחד הכלים הראשונים שכל ילד מכיר. הם מבצעים פונקציה פשוטה ובעלי עיצוב פשוט מאוד, לכאורה. האם הם באמת כאלו פשוטים?

רוב האנשים שמעו על לפחות שני סוגים של מברג, אך למעשה יש מגוון רחב לבחירה. ממברג כוכב הנפוץ ועד למברג משולש שהרבה פחות שכיח, לכל צורה יש מטרה משלה. בואו ניקח רגע לחקור כמה סוגים שונים של מברגים ביתיים ולמה הם משמשים. ישנם מספר סוגים של ראשי מברגים הנחוצים לרוב הפריטים ברחבי הבית ויש סיכוי טוב שכבר יש לך חלק או את כל המברגים אלה.

בדקו גם פלסים בלינק הזה

מברג רגיל

ידוע גם בשם: שטוח, להב שטוח, ראש שטוח

בין המברגים הפופולרים ביותר מבין כל סוגי הברגים אם לא הכי פופולרי. יש לו להב בצורת אזמל המתפרש על רוחב ראש הברגה. לעתים קרובות הם משמשים כאיזמל במקרי חירום, וניתן להשתמש בהם לפעמים גם על בורג ראש פיליפס.

ידוע בכך שהוא פחות סביר לחרוץ חריץ מאשר מברגי פיליפס, והקצה שלו נוטה לפעמים להחליק לצדדים אל מחוץ לחריץ כאשר מופעל לחץ רב. מסיבה זו, הם אינם פופולריים בקרב מקצוענים כמו פעם, אך עדיין בשימוש נרחב ברוב התחומים.

מברג פיליפס

ידוע גם בשם: ראש צלב

כמעט בכל דבר משתמשים בראש פיליפס בימינו, מריהוט למכשירים. הקצה הזוויתי מאפשר להכניס את המברג עמוק יותר לראש הבורג ואין שום סכנה שהלהב יחליק לצדדים. עיצוב זה נועד בכוונה לצאת החוצה (כלומר, להחליק מהראש כאשר חורג מגבול לחץ מסוים), דבר הנחשב לחוזק וגם כחולשה.

בגלל השימושיות שלהם (ראו דוגמא פה), תוכלו למצוא מברגי פיליפ כמעט בכל תחום. אמנם הם לעולם לא יחליפו מברגים רגילים לחלוטין, אך כיום הם נוטים להיות הסוג המועדף ביותר של שילוב מברגים וראש, וערכות המברגים הטובות ביותר יכללו תמיד מספר מברגים של פיליפס.

מברג כוכב

ידוע גם בשם: טורקס

מברגי כוכב שימשו במקור לשימושי אבטחה, אך מאז הפכו לפופולריים גם בתחומים מסחריים. הלהבים של מברגים אלו דומים לכוכב או פרח מעוגל ומעניקים סיבולת גבוהה במיוחד ללחץ.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה