מתי נצטרך שיפוצניק?

מתי נצטרך שיפוצניק?

שיפוצניק

באופן טבעי, ברור לנו שאם אנחנו רוצים לעשות שיפוץ בבית או בכל מקום אחר, אזי שאנחנו להזמין שיפוצניקים שיבצעו עבורנו את העבודה. אך השאלה הנשאלת, מתי אנחנו נצטרך אותם, האם בכל מצב ובכל תנאי, האם בכל סיטואציה הם יכולים לעזור לנו.

יש הבדל בין קבלן שיפוצים מראש העין לקבלן רגיל ולא במקרה. מאחר ובניית מבנה ושיפוץ המבנה, הם דברים שונים לגמרי, הרי שגם נדרשות הכשרות שונות. לכן, קבלן שיפוצים לא יכול לבצע מה שקבלן בנייה יכול לבצע. מצד שני, קבלן בנייה כן יכול לבצע שיפוצים, אך סביר להניח שהוא לא יבחר באופציה הזאת, מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

צריך לומר, קבלן שמבצע עבודות שיפוצים באור יהודה יכול לבצע עבודות שונות, כולל כאלה שמתקשרות להיבטים שונים ומשונים במבנה, זה עדיין לא אומר שהוא יכול לבצע את העבודות שקשורות ישירות לאותם היבטים. כלומר, הוא כן יכול להתעסק בשיפוץ של בית או עסק, למשל בכל מה שקשור לשבירת קיר או בניית קיר פנימי. אך הוא לא יכול לבצע עבודות חשמל נניח על אותו קיר. לשם כך, יש צורך להיעזר בבעל מקצוע מתאים, קרי חשמלאי.

אז מתי אנחנו ניעזר בשיפוצניק

ברמת העיקרון, שיפוצניק בגבעת שמואל יכול לבצע, בגדול, שני דברים עיקריים. שינויים בתוך המבנה, וכן תוספות למבנה. הוא לא יכול להתעסק בדברים מבניים, בדברים שקשורים ליסודות של המבנה, הוא לא יכול לשנות את המבנה מבחינת עמודי תמיכה או כל דבר שיכול להשפיע על הבסיס שלו.

אנחנו נשכור שיפוצניק אם נרצה לחלק חדרים, לחבר חדרים, אם נרצה לבצע עבודות צבע, עבודות ריצוף,החלפת דלתות, חלונות, קירות גבס, איטום, בידוד, ועוד שורה של עבודות שלא משנות כהוא זה את הבסיס של המבנה, לא משנות את היסודות שלו.

חשוב לדעת את כל זה, מאחר ואם אנחנו נזמין שיפוצניק לבצע אצלנו עבודה, אנחנו צריכים לדעת מה מותר ומה אסור לו לעשות, ואם הוא יציע לנו לבצע עבודה שאין לא את הסמכות לבצע, אזי שאנחנו צריכים לדחות אותו ולהזמין איש מקצועי שיש לו את הידע והוא מורשה לבצע עבודות מסוג זה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה