הסודות של חמאת שיאה

הסודות של חמאת שיאה

חמאת שיאה

חמאת שיאה (הידועה גם בשמה חמאת קריטה) היא חמאה המופקת מאגוז העץ הקרוי שיאה שמקורו באפריקה. עץ זה מגיע לגובה של כ20 מטר ומתחיל להניב פירות רק אחרי 25 שנים! הפירות וליתר דיוק, זרעי הפירות, עשירים בשומן. ממנו מופקת החמאה. כתישת הפירות, והזרעים, וחימום התערובת שנוצרת (מספר פעמים), גורמת לחמאה להיווצר. חמאת השיאה נמצאת בשימוש בתחומי הבריאות והטיפוח מימי קדם. ידוע על שימושה במצרים העתיקה למשיחת השיער והעור. כך גם באפריקה. אז מה הסוד שלה שכך היא מצליחה להמשיך ולהיות בשימוש אלפי שנים?

סוד החמאה

בחמאת השיאה יש הרבה מרכיבים טובים ומזינים – ויטמין A, F וויטמין E (נוגד חימצון), חומצות שומן, פרוטאינים ופחמימות. זה מה שגורם לה להיות בעלת סגולות רפואיות רבות:

אנטי דלקתית – חומצות שומן מסויימות בחמאה הן בעלות תכונות אנטי דלקתיות. שימוש בשיאה יכול להקל על כאבי מפרקים דלקתיים וגם לעזור לדלקות בעור להירפא.

מרפאת את העור – בגלל איכויותיה, מריחה של חמאה טהורה יכולה לעזור לריפוי כוויות, פריחות, צלקות, פצעים ואפילו סימני מתיחה.

מזינה את העור – חמאת שיאה מזינה את העור בלחות ותורמת לגמישותו ומכילה גם אנטיאוקסידנטים שעוזרים גם הם להאט את נזקי הרדיקלים החופשיים בעור.

תחליף לקרם הגנה מהשמש – לחמאת שיאה יש יכולת הגנה מפני קרני אולטרה סגול ולכן היא עוזרת בהגנה מהשמש. לא כדאי להסתמך עליה בלבד. אלא לשלבה עם תכשירי הגנה נוספים.

מזינה את השיער והקרקפת – היא ממש כמו מרכך שיער טבעי בזכות ויטמיני E ו-A שנמצאים בה. היא משמשת כנותנת לחות וברק לשיער וגם מגינה מפני נזקי מזג האוויר השונים. גם ליובש בקרקפת היא מועילה וטובה בגלל תכונותיה המלחלחות.

טובה כלחות לשפתיים –לשפתיים יבשות וסדוקות שיאה עושה את העבודה טוב. היא נספגת בהם מהר ושומרת על הלחות שלהן גם במזג אוויר קיצוני של קור ויובש.

חמאת שיאה מגיעה במגוון אופציות, ריחות ושימושים. מומלץ מאד להשתמש בה לשמירה וטיפוח הבריאות. תמצאו אותה בצורתה האיכותית במגוון מקומות בהם מייצרים רוקחות טבעית.

אולי יעניין אתכם גם: שימוש בשמן חוחובה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה