רחפנים

רחפנים

רחפנים

אם אתם מאלו שמכורים לגאדג'טים מדליקים, בוודאי שמעתם כבר כמה פעמים על רחפנים והיתרונות שלהם. רחפן הוא סוג של כלי טיס קטן וזריז שאינו מאויש, והוא מדמה את פעולת הטיסה של מסוק בעזרת מדחף להבים מסתובב שנותן לו את הכוח לטוס, וגם אמצעי ניווט ומהירות.

ניתן לשלוט על הרחפן באמצעות שלט ייעודי שנראה כמו לוח בקרה, תוך שליטה בעיקר על שינוי המהירות של סיבוב המדחפים שנמצאים על הרחפן. ישנם רחפנים מתקדמים המגיעים עם מערכת GPS וחיישנים מיוחדים שיודעים לזהות מכשולים ולהימנע מהם.

סוגי רחפנים

ישנם כמה סוגים של רחפנים שניתן לתת בתור מתנות לגברים וילדים, כאשר ניתן לומר כי ההבדלים המהותיים ביניהם הם מספר המנועים, אבזור הכולל מצלמה אחת או יותר ורחפנים מקצועיים המצוידים במערכות GPS, מצלמות וידאו איכותיות ומתקדמות ועוד טכנולוגיות חדשניות.

הרחפן הנפוץ ביותר לשימוש חובבני או מקצועי, הינו הרחפן בעל ארבעת המנועים – נקרא גם רחפן קוודקופטר. ניתן למצוא רחפנים כאלו בסוגים ודגמים שונים, אם מדובר על רחפן לילדים פשוט וזול או רחפן מקצועי יותר עם מצלמה שמיועד בעיקר לצילום מזוויות שונות.

שימושים נפוצים

נוסף על הטסת רחפן למטרת משחק ושעשוע, יש לו גם מספר שימושים יעילים וחשובים:

  • אכיפה – משטרת ישראל עושה שימוש ברחפנים מקצועיים למטרות אכיפה שונות כמו זיהוי עברייני תנועה בכביש, איתור וזיהוי של חשודים ועוד פעולות אכיפה נוספות שמצריכות קבלת מידע בצורה חשאית ומהימנה.
  • מעקב ואבטחה – גם חברות אבטחה משתמשים ברחפנים מסוגים שונים כדי לאבטח בצורה יעילה מקומות ויעדים. ישנם גם חוקרים פרטיים שמעדיפים לבצע מעקבי ריגול אחרי אנשים, ובאמצעות רחפן עם מצלמה לאסוף הוכחות ומידע הנוגע לחקירה שלהם.
  • מבצעים צבאיים – יחידות צבאיות שונות עושות כיום שימוש נרחב ברחפנים מקצועיים, בין היתר כדי לאתר ולחלץ אנשים, לזהות נפילות של רקטות בשטחים שקיימת מגבלת גישה אליהם, איתור ומעצר של מבוקשים, פיזור הפגנות וגם תיעוד של אימונים צבאיים.

כיצד לבחור רחפן איכותי

כאמור, היצע הרחפנים באתר https://10gift.co.il/ הינו גדול ומגוון. מומלץ לרכוש רחפן לשימוש מקצועי או חובבני דרך חברה או אתר אמין ומקצועי שיבטיח לכם מוצר איכותי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה