הביוב ברחוב ביתכם נסתם? כל מה שרציתם לדעת

הביוב ברחוב ביתכם נסתם? כל מה שרציתם לדעת

שירותי ביובית

אף אחד אינו אוהב לעבור ברחוב שיש בו הצפת ביוב. במקרה כזה, הביוב עולה מהבור ומציף את המדרכה או הכביש, ומתלווה במראות ובריחות לא נעימים. במקרה כזה, יש לטפל במקרה בהקדם כדי לפתוח בחזרה את המעבר, וגם כדי למנוע אפשרויות זיהום ותחלואה מבני האדם מבעלי החיים ומהצמחים שבסביבה. למידע ופרטים נוספים בנושא שאיבות ביוב לחצו כאן!

ממה זה נגרם?  

לעיתים, מקור ההצפה הגיע מאדם פרטי: סתימה בבית פרטי שגרמה לסתימה רצינית בצנרת הבניין, ומשם היא התקילה את מערכת הביוב שברחוב. הסתימה בבתים פרטיים עלולה להתרחש משימוש לא זהיר במערכת הביוב, כמו הכנסת שמנים וחומרים בלתי מתכלים לפתחי הביוב (דוגמאות לחומרים בלתי מתכלים: מגבונים, שערות, לכלוכים זעירים שברצפה ועוד).

לעיתים הביוב ברחוב קורס ללא קשר להתנהלות הדיירים. זה עלול לקרות כשיורדים גשמים חזקים ומרובים, ומערכת הביוב איננה עומדת בעומס. לפעמים אלו שורשי צמחים הצומחים לאורך הצינורות, השורשים ממלאים את רוחב הצינור, וסופחים אליהם זבל הזורם בביוב, ובכך נוצרת הסתימה. 

הביובית – מהי?

במקרים אלו, יש להיעזר בחברות ביוב. ברשות חברות אלו יש אנשי מקצוע המתמחים בבעיות ביוב קשות ומורכבות, וברשותם ציוד משוכלל: משאית הביובית, ומצלמות ומכשירים מתקדמים איתם הם מאתרים את התקלה ומתקנים אותה, וזאת מבלי לחפור לאורך הרחוב (או לשבור מרצפות בבית).

משאית הביובית – מהי? מדובר במשאית המתיזה מים בלחץ גבוה, ובכך היא פותחת סתימות קשות. שימוש נוסף לביובית היא שאיבת השפכים שהוצפו לרחוב או לבית, והותרת המקום כשהוא יבש ונקי.  

מי אחראי – הדיירים או העירייה?

כאשר מקור הסתימה הוא בבית פרטי, בעל הבית יהיה אחראי על כך. כאשר זה בצנרת הבניין, תיפול האחריות על ועד הבית, כאשר מקור הבעיה הוא מחוץ לבניין (ברחוב) כאן זה הופך למורכב. יש מקרים שמקור הבעיה הוא בתחומי הבניין ובאחריותו (הגם שהוא בפועל ברחוב), ויש פעמים שזה לא קשור לאף בניין, וזה באחריות העירייה.  ככלל, תמיד כדאי לנסות להתקשר לעירייה. רק כאשר העירייה מודיעה שמקרה זה איננו באחריותה פנו לקבל עזרה מחברת ביוב פרטית, כפי שניתן למצוא בכתובת http://www.sheivot-express.co.il/ .

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה