כך תהפכו לצרכנים חכמים: המדריך המלא!

כך תהפכו לצרכנים חכמים: המדריך המלא!

צרכנים חכמים

צרכנות חכמה היא אחד הנושאים הבוערים ביותר בקרב רבים, ולו כי לא מעט אנשים מבקשים לחסוך בעלויות ולרכוש באופן מושכל. בעולם בו ההיצע רחב והרגלי הרכישה מפותחים במיוחד, זה לא תמיד פשוט להימנע מקניות מיותרות. כיצד תוכלו לרכוש באופן חכם? הנה כמה טיפים בנושא.

ערכו השוואת מחירים מושכלת

צרכנות חכמה חייבת להיעשות באופן מושכל, ועל כן השוואת מחירים מהווה חלק בלתי נפרד מצרכנות נכונה. בררו באתרים להשוואות מחירים כמו זה, ולו כדי שתוכלו להבין מהו המחיר הזול ביותר שתוכלו להשיג עבור המוצר הרלוונטי. כיום בעידן הדיגיטלי, השוואת המחירים יכולה להיעשות בכמה קליקים בודדים, כך שבהחלט ניתן למצוא את אותם המוצרים במחירים זולים יותר – ובכך לחסוך בעלויות.

רכשו רק מה שבאמת נחוץ לכם

מאוד קל להתפתות ולרכוש שלל מוצרים שאינם נחוצים. כשאתם מגיעים לקניון או מבצעים רכישה אונליין, חשוב שתהיו ממוקדים ותקנו רק את המוצרים שלהם אתם זקוקים, כך תוכלו להימנע מהוצאות מיותרות וממוצרים שיאוחסנו בארונות ויעלו אבק.

אל תתפתו למבצעים שמטרתם להגדיל את הרכישה שלכם

מכירים את הרגע הזה שבו אתם מגיעים לקופה ומציעים לכם שלל מבצעים? מכירים את המבצעים הללו שגורמים לכם לרכוש יותר ממה שהתכוונתם? ובכן אלה מבצעים שנועדו להגדיל את העסקה שלכם, ולגרום לכם לשלם יותר כסף. אם המוצרים הללו נחוצים לכם, והמבצע אכן משתלם לטווח הארוך – מה טוב. אך אם לא, אל תתפתו לרכוש.

מגיעים לקניון? היו ממוקדים!

כשאתם מגיעים למרכז קניות מסוים, חשוב להיות ממוקדים ולדעת בדיוק מה אתם מבקשים לרכוש. שלא תטעו – זה נחמד לטייל בין החנויות, למשש בגדים ולבחור פריטים, אבל חשוב להיות ממוקדים לקנות מוצרים שנחוצים לכם.

נצלו תווי שי אם ניתן

רבים מקבלים ממקום העבודה תווי שי לרכישה בחנויות השונות, אך רק מעטים משכילים לנצל אותם בחוכמה. לפני שאתם ממהרים לגהץ את כרטיס האשראי, בררו אם ניתן לשלם בתווים. כמו כן, תופתעו לגלות שיש תווים שמאפשרים כפל מבצעים.

שנסכם? ערכו השוואת מחירים, נצלו תווי שי, הימנעו מרכישה מיותרת ואל תתפתו למבצעים בקלות. בהצלחה!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה