נפגעתם בעבודה? הכירו את הזכויות שלכם!

נפגעתם בעבודה? הכירו את הזכויות שלכם!

עו

תאונת עבודה יכולה להיות דבר מאוד לא נעים. לא רק מבחינה פיזית או נפשית, אלא היא יכולה להיות מאוד לא נעים, מאחר ואנחנו נידרש להתעסקות בירוקרטית מתמשכת, אל מול גופים שונים בשביל לקבל את מה שמגיע לנו. לשם כך, רצוי להיעזר בשירותיו של איש מקצוע.

איך נוכל לדעת את הזכויות שלנו ולקבל את מה שמגיע לנו?

דבר ראשון שעלינו לבצע אחרי שעברנו תאונת עבודה, זו פניה לעו"ד לתביעות תאונות עבודה. עורך דין שידע לטפל בעניינים שלנו אל מול מקום העבודה, חברת הביטוח וכן מול ביטוח לאומי. הוא ידע לייצג אותנו בהליכים קדם משפטיים, וכן בהליכים משפטיים אם יש צורך בכך.

צריך לזכור, תאונות עבודה יכולות להתרחש לפני, בזמן ואחרי העבודה, בהנחה ויש קשר ישיר לעבודה ולתפקיד שלנו. זאת אומרת, לא מדובר אך ורק בתאונה שעברנו בעת שהיינו במקום העבודה. חשוב גם לזכור, התאונה יכולה להתייחס לא רק לפגיעה פיזית אלא גם לפגיעות אחרות, כולל נפשיות, וכן היא יכולה להתייחס למצב שהאפקט של התאונה הוא לא מיידי אלא מתרחש לאחר זמן מה.

מדוע חשוב לפנות אל עורך דין?

כשאנחנו עוברים תאונת עבודה, אז באופן טבעי מקום העבודה, חברת הביטוח, יעשו הכל בשביל לגמד את העניין, להקטין את המשמעות ולנסות להימנע מנטילת אחריות. זאת בשביל שהם לא יצטרכו לשלם את מה שמגיע לנו.

עורך דין שמתמחה בתביעות תאונות עבודה, ידע לספק לנו את כל הכלים והידע הדרוש, בשביל לעמוד מול אותם גופים, אשר סביר להניח יש להם יותר כוח, יותר משאבים, עורכי דין הרבה יותר רציניים ומשמעותיים מאשר לנו.

כך במקרה ונצטרך להתמודד עם סיטואציות לפיהן, הם לא ירצו לשלם את מה שמגיע לנו, אזי שהוא יילחם עבורנו, יציג את הטיעונים שלנו, ייצג את האינטרס שלנו, במטרה שאנחנו נוכל לקבל את מה שמגיע לנו, בין אם זה על פי אחוזי הנכות שנקבעו לנו, על פי סוג האירוע וכמובן על פי ההשפעה שלו על התפקוד שלנו, באופן יומיומי ומעבר לכך.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה