ד"ר קובי שגיא – כיצד מדברים על הרטבת לילה עם ילדכם

ד"ר קובי שגיא – כיצד מדברים על הרטבת לילה עם ילדכם

ד

הרטבת לילה היא בתחילה תופעה כמעט טבעית. הילד נולד ללא תחושת שליטה על גופו מבחינת הרטבה וכך הוא גדל עד הגיע לגיל שנתיים לערך מסביר ד"ר קובי שגיא. כאשר הוא כבר בן שנתיים ומעלה, מתחילים ההורים לחשוב על גמילה. כאן הילד מתחיל ללמוד ולהבין כי ההרטבה הספונטנית אינה אמורה להיות כזו וכי הוא לא ממש אמור להמשיך כך. אז בתחילה, לא נראה כ הילד יחוש שלא בנוח עם כל הנושא. הוא יקבל את הדברים בתמימות תינוקית, ישתף פעולה בדרך כלל אם הוא יתוגמל על כך והוא לא יחוש ממש רע אם הוא יפספס בדרך. אך עם הזמן הדברים כמובן ישתנו. הוא כבר יבין כי הרטבה זה דבר שלא אמור לקרות ואם זה קורה זה אפילו מביך. 

מה עושים עם הרטבת הלילה? בנוגע להרטבת לילה הבעיה היא קשה עד יותר. כי בעוד הגמילה מהרטבת יום איכשהו עוברת באון טבעי, הרי שהגמילה מהרטבת לילה היא תועה שלעיתים אורכת זמן רב והילד נתקל בקשיים. הוא מפספס שוב ושוב וקם כמעט כל בוקר כאשר הוא רטוב.

מה יכולים ההורים לעשות עם הדבר?

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא ממליצים

התופעה של הרטבת לילה כבר נידונה בין הורים וכבר ניסו רבים לפתור את הבעיה באמצעים שונים ומשנים אפשר לומר משתף ד"ר קובי שגיא. יש כאלה הנוקטים בשיטה של הגבלת שתייה לפני השינה ויש כאלה הבוחרים להעיר את הילד במהלך הללה. יש כאלה ההולכים בשיטת המקל והגזר כאשר הם מבטיחים פרס על לילה יבש מאיימים בעונש על לילה רטוב.

השיטה של ד"ר קובי שגיא היא הפעמונית. זו שתעיר את הילד כאשר הוא מתחיל להרטיב כאשר בכך הילד ילמד לשלוט על עמו ועל גופו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה