אז מה היא בעצם בנייה ירוקה?

אז מה היא בעצם בנייה ירוקה?

תכנון בנייה ירוקה

בנייה ירוקה, כשמה כן היא, בנייה הנעשית לפי תנאים מסוימים אשר כולם יחד פועלים עבור שמירה והגנה על איכות הסביבה. המשרד להגנת איכות הסביבה מפקח על הבנייה הירוקה בישראל, שהיא חלק מאמנה בינלאומית עליה חתמה ישראל להגנה על איכות הסביבה באופן מידי, קראו בהרחבה.

אז איך בעצם מתבצעת בנייה ירוקה?

כל תחום הבנייה הירוקה מתבסס על בנייה אקולוגית וידידותית לטבע. זה מתחיל בחומרי הגלם שניתנים למיחזור ועד לתפוקת חשמל על ידי פלטה סולרית. כל אלה תורמים לחיסכון מסוים ונשמרים מזיהום או בזבוז חומרים. 

כדי לבנות בצורה ירוקה ולפי התקנים, יש להתחיל מההתחלה את הפרויקט כבנייה ירוקה. יהיה עליכם לדאוג לכך שאנשי המקצוע איתם אתם עובדים מכירים את הבנייה הירוקה ועסקו בה בעבר. מהרגע בו החלטתם על יציאתכם לבנייה או שיפוץ ירוק, יהיה עליכם לפעול לפי הבקשות והתנאים.

היתרון העצום של תכנון בנייה ירוקה הוא החסכנות שהיא מביאה איתה. מכיוון שמדובר בבית שעובד על מה שהוא מייצר, תוכלו לראות בעצמכם את רמת החיסכון שתהיה לכם מבחינת החשמל, המים והכסף שהשקעתם בהם עד כה. יותר מזה, תוכלו לגלות וללמוד כל כך הרבה דברים חדשים על העולם הירוק כשותפים לעשייה בפרויקט הירוק שלכם.

המאבק על כל פיסה ירוקה הוא חיוני בעולמנו האפור ועל כן בנייה ירוקה היא פתרון נהדר לתת יד בהגנה על הסביבה, על כל פניה. ככל שתהיה יותר בנייה ירוקה כך תעלה המודעות לאפשרות הקיימת להשתמש במה שיש במקום לזרוק ולהרוס ולהוסיף לזיהום הגדל. 

אז בשורה התחתונה שלנו, 

במידה ועמדתם בכל התנאים והמבנה שלכם הוכרז כירוק, יוענק לכם מהמשרד להגנת איכות הסביבה את התו הירוק, מה שאומר שאתם עומדים בכל התקנים ומוסיפים לעזור בהגנה על הסביבה. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה