פחי מיחזור: איך יודעים לזרוק את הפסולת לפח הנכון?

פחי מיחזור: איך יודעים לזרוק את הפסולת לפח הנכון?

פחי מיחזור

בשנים האחרונות המודעות כלפי איכות הסביבה גדלה באופן משמעותי, ולא מעט אנשים דואגים למחזר את הפסולת הביתית. אם אתם לא מצליחים למצוא שימוש חוזר למוצרים שונים, ונאלצים לזרוק את הפסולת לפח – טוב לדעת שישנם פחי מחזור שונים הממוקמים בשכונות השונות. איך יודעים לזרוק את הפסולת לפח הנכון? ריכזנו בעבורכם מידע בנושא.

ממחזרים ושומרים על כדור הארץ

רבים מבקשים לשמור על איכות הסביבה, למחזר מוצרים ולהימנע מייצור פסולת מיותרת. כיום מחזור פסולת הפך לתהליך הרבה יותר פשוט מאשר בעבר, זאת הודות לפחים השונים שהוצבו ברחבי הארץ. ישנם צבעים לפחי מיחזור, כשלכל צבע מטרה משלו. לא בטוחים מה לזרוק ולאיזה פח? המשיכו לקרוא.

הפח הכתום

לפח הכתום נזרוק אריזות פלסטיק למיניהן, כמו אריזות של חומרי ניקוי או מוצרי מזון. כמו כן, נשליך שקיות ניילון, שקיות חלב, שקיות של אורז ודומיהן, אריזות קלקר, אריזות של מוצרי ניקיון והיגיינה, אריזות מתכת (למשל קופסאות שימורים) וקרטוני משקה מסוגים שונים.

למעשה נשליך לפח הכתום אריזות מכל מיני סוגים, למעט אריזות זכוכית. כמו כן, כדי שתהליך המחזור יהיה אידיאלי, יש לנקות את האריזות ולהשליך אותן ללא שאריות מזון.

הפח הסגול

בפח הסגול משליכים בקבוקי זכוכית מסוגים שונים, החל מבקבוקים של שמן זית, דרך צנצנות קפה וצנצנות דבש ועד לבקבוקי יין. ניתן להשליך גם בקבוקי בושם, כל עוד הם עשויים מזכוכית.

הפח הכחול

הפח הכחול מיועד לפסולת ביתית כמו ניירות, עיתונים ישנים, מחברות, קרטונים דקים, גלילי נייר טואלט, קרטוני פיצה, קרטוני ביצים, אריזות של קורנפלקס ומוצרי נייר נוספים.

הפח הירוק

מיועד לפסולת מסוגים שונים (פסולת שאינה מתאימה לאף אחד מפחי המחזור האחרים), בדגש על מוצרים שאינם מתכלים כמו חיתולים, כלים חד פעמיים, מגבונים לחים.

הפח האפור

השלכת פסולת לפח האפור תהא פסולת עשויה מתכת בעיקר. שימו לב שהפח האפור אינו קיים בכל הרשויות, ולרוב הוא ממוקם באזור ללא פחים כתומים.

השתדלו לצמצם את כמות הפסולת שאתם מייצרים בשבוע, ואם תוכלו למחזר את המוצרים השונים – עשו זאת, זה הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה