מתקני חצר – איך להתאים מתקן לגן?

מתקני חצר – איך להתאים מתקן לגן?

מתקני חצר לילדים

בכל גן יש חצר, ובכל גן צריך שיהיו מתקני חצר מוצלחים. כן, התחום מציע כיום כל כך הרבה אפשרויות ומתקנים שרק יכולנו לחלום עליהם כשהיינו ילדים. אבל בבואנו להזמין מתקני חצר אנחנו צריכים לזכור לא לפעול בהנחיותיו של הילד הקטן שמסתתר בלבנו פנימה. אלא לפעול בשימת לב רבה ובצורה קונקרטית. כי מתקני חצר מוצלחים הם רק כאלו שיתאימו היטב לגן, לחצר ולילדים, קראו בהרחבה.

כך מתאימים מתקני חצר

  • השטח המיועד – ראשית יש להתייחס לשטח המיועד בו אתם עתידים להעמיד את המתקנים. המתקנים צריכים להתאים לשטח בהיבט של גודל השטח. כמו כן יש להתייחס לנתונים נוספים כמו קירוי או סככה שקיימת במקום. כי מתקן גבוה מידי או מתקן גדול לא יוכלו להיות נוחים לשימוש. ומנגד – חבל לבחור מתקן זעיר ממדים לשטח גדול.
  • גיל הילדים – יש מתקנים ברמות אתגר שונות. תמיד חשוב לנו להיות בטוחים כי המתקנים הנבחרים מתאימים לגיל הילדים וליכולות שלהם בשלב הנוכחי של החיים שלהם. במה דברים אמורים? פעוטות ייהנו מסוג אחד של מתקן ויגלו בו עניין, ואילו מתקן מורכב יותר עלול להיות מסוכן עבורם. ואילו עבור ילדים מעט גדולים יותר מתקני משחקים פשוטים לא יהיו מעוררי עניין.
  • בטיחות המתקנים – מתקני חצר נועדו להעמיד את הילדים מול אתגר. וזה כולל טיפוס, ירידה, תנועה ועוד. חובה להבטיח כי המתקן מאתגר אך לצד זאת גם בטיחותי. כלומר, שהוא אינו מסכן את הילד ולא חושף אותו לנפילות מגובה או לחבטות מחלקים חדים.
  • מראה – מתקן צריך להראות יפה ומעוצב כדי שהוא ימשוך את לב הילדים ויגרום להם לבוא ולהתנסות בהם. יש מתקנים בצבעים עזים ובעיצובים מלהיבים שימלאו היטב את התפקיד.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה