מה זה אסבסט ולמה הוא מזיק לסביבה

מה זה אסבסט ולמה הוא מזיק לסביבה

ולמה הוא מזיק לסביבה

ההשפעה השלילית של זיהום אסבסט מוטס על בריאות האדם מתועדת כעת היטב – אך זה לא תמיד היה כך. במשך עשרות שנים היה מדובר בחומר בנייה בענף הבנייה של ניו זילנד, כאשר הפאנלים הסיבים שימשו לעמידות האש. אז מה זה אסבסט ולמה הוא מזיק לסביבה? קראו בהמשך, וגם באתר https://ecoasbest.co.il בהרחבה.

מה זה אסבסט ולמה הוא מזיק לסביבה

השימוש באסבסט נעשה לעתים קרובות; כחלק מקירות, תקרות ומרזבים פנימיים וחיצוניים. ככאלה, החומר עדיין ניתן להימצא בבנייני מסחר, תעשייה ומגורים בפריסה ארצית למרות האיסור של אסבסט כחומר בנייה בפריסה ארצית לפני למעלה משלושים שנה.

עם אסבסט שנמצא בשימוש נרחב בבנייה כל כך הרבה זמן, יש סיכוי שהבית או העסק שלכם עשויים להיות בסיכון. 

סיכון זה עולה מעבר רק לפגיעה באיכות האוויר המקורה – אסבסט משפיע על הסביבה סביבנו במספר דרכים. להלן פירוט, כיצד זיהום האסבסט יכול להשפיע על הסביבה החיצונית ומדוע כדאי לקדם פירוק והטמנת אסבסט.

איכות אדמה ירודה

ניתן למצוא אסבסט באופן טבעי כחומר סיליקט בסלעים ואדמה ברחבי העולם. בגלל זה, אסבסט בדרך כלל לא תורם לשפלת האדמה, והוכיח כי אין לו שום השפעה ברורה על חיי הצומח או בעלי החיים מתחת לאדמה. 

אכן, ניתן להכיל את הסיבים בבטחה מתחת לפני האדמה כדי להפחית את הסיכון לבני אדם. עם זאת, אם עודף אבק אסבסט מצטבר במקום אחד בגלל פעילות בנייה או השלכת לא חוקית, זה יכול להיות שהאדמה, ברגע שתופרע, תאדה עננים מסוכנים לאוויר.

אסבסט ותכונותיו

מכיוון שסיבי האסבסט הם כה קטנים וקלילים, האבק, מתיישב לעתים קרובות כשכבה על הקרקע. אם קיימת פעילות בניה או שיפוץ משמעותית בסביבתה, סביר להניח כי הדבר אפילו יותר גדול.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה