איך כדאי לטפח את עור הפנים במזג האוויר הישראלי?

איך כדאי לטפח את עור הפנים במזג האוויר הישראלי?

קולגן

מזג האוויר הישראלי ידוע בהיותו חם במיוחד, ואזורים שונים ברחבי הארץ, מאופיינים בלחות גבוהה. שני אלה עשויים להשפיע על נראות עור הפנים, ולכן יש להקפיד על היגיינה נכונה. כיצד תטפחו את עור הפנים במזג האוויר הישראלי? הנה כמה טיפים חשובים:

על קולגן, שמעתן?

קולגן מהווה חלק ניכר מחלבוני הגוף, ואחד מתכונותיו הוא הענקת יציבות לעור. לאחר גיל 25 הגוף מייצר פחות ופחות קולגן, ועל כן, שימוש בקולגן יוכל לעזור, כשניתן להשתמש באבקות קולגן ייעודיות שיעניקו לעור גמישות ויסייעו לו לייצר כמויות גדולות יותר של קולגן – מה שישפיע על נראות עור הפנים באופן משמעותי.

ניקוי יסודי, פעמיים ביום

ניקוי עור הפנים הוא חשוב, זאת בשל העובדה שעל העור מצטברים חלקיקי לכלוך שונים, ויש לנקות את עור הפנים בבוקר ובערב. כדאי להשתמש במים מיסלריים, או בסבון פנים איכותי, כשרצוי להימנע ממוצרים המכילים SLS או פראבנים.

כמו כן, ישנה שיטה טבעית לנקות את עור הפנים: באמצעות מטלית חמימה ומעט שמן קוקוס, תוכלו להסיר את שאריות האיפור ולנקות את העור באופן המיטבי.

לישון עם איפור? לא בבית ספרנו

גם אם חזרתן מבילוי בשעה מאוחרת, וגם אם אתן עייפות במיוחד – הסרת האיפור לפני השינה היא פעולה חשובה וחיונית. שינה עם איפור עלולה לסתום את הנקבוביות וליצור פצעונים על עור הפנים, ועל כן, יש להסיר את האיפור היטב לפני השינה.

קרם הגנה לעור הפנים

גם אם אתן לא מתכננות להשתזף על החוף, כל יציאה מהבית מצריכה הגנה מפני השמש, ובייחוד לעור הפנים שנוטה להיפגע מנזקי השמש. כיום, ניתן לרכוש קרמי פנים עם SPF, מייק-אפ עם מקדם הגנה, או שניתן לרכוש קרם הגנה ייעודי לעור הפנים. כך או כך, אל תצאו לשמש ללא הגנה אופטימלית.

עור הפנים הוא עדין ובעל PH ייחודי, כך שיש להקפיד ולשמור עליו באופן המיטבי. שמרו על היגיינת העור, הקפידו להשתמש במוצרים המכילים מקדם הגנה מהשמש, הסירו את האיפור לפני השינה והשתמשו במוצרי טיפוח שמתאימים לסוג העור שלכן. בהצלחה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה