חוק עידוד השקעות הון

חוק עידוד השקעות הון

1384763-min

חוק עידוד השקעות הון הוא חוק מוכר וידוע, אשר חוקק לראשונה בשנת 1959 ומאז עבר לא מעט תיקונים שונים. בתחילת דרכו, החוק נועד כדי למשוך למדינה הצעירה הון כספי ולעודד יוזמות כלכליות והשקעות שונות. בהמשך הדרך, החוק שינה את מטרותיו, ולאחר תיקון 68 המטרות החדשות היו לפתח את המדינה החדשה מבחינת ייצור ולשפר את היכולות של המגזר העסקי במדינה, על מנת לאפשר לו להתמודד בשווקים הבינלאומיים. כמו כן, החוק נועד ליצור את התשתית המתאימה למקומות עבודה חדשים במטרה להניע את הכלכלה.

מה כדאי לדעת אודות חוק עידוד השקעות הון?

בשנת 2016 בוצע תיקון 73 לחוק ומטרתו הייתה להתאים את החוק המיושן לתעשייה עתירת הידע של היום. התיקון החדש לחוק מעודד למעשה את החברות המתאימות לקריטריונים של החוק לבסס את הפעילות שלהן בארץ ולהרחיב אותה ככל הניתן. מעבר לכך, החוק מספק תמריץ לעידוד פעילות חדשה בארץ וכמובן להעלאת רמת הפריון והחדשנות הישראלית.

למעשה, החוק קובע כי תאגידים או חברות העומדים בקריטריונים מסוימים, זכאים לקבל הטבות מס משמעותיות ומענקים משמעותיים מהמדינה. קריטריונים אלו קובעים למשל, כי מפעל המוגדר בתור מפעל מועדף יזכה להטבות מס משמעותיות. מדובר על מפעל תעשייתי, כלומר, החברה חייבת להיות יצרנית. עם זאת, החוק אינו מגדיר את התנאים הדרושים על מנת שחברה מסוימת תיקרא מפעל, במיוחד אם מדובר על חברה לפיתוח תוכנה למשל. כמו כן, החוק לא מגדיר את כמות העובדים המינימלית, אך רשות המיסים הגדירה עשרה עובדים לפחות. בנוסף, החוק מספק הטבות מס למפעל טכנולוגי מועדף, בתנאי שהוא עומד בקריטריונים מסוימים שנקבעו בחוק.

לסיכום, מומלץ להתייעץ עם משרד יועצי מס שמתמחה בתחום על מנת ליהנות מההטבות של חוק עידוד השקעות הון.

לייעוץ ומידע נוסף פנו אלינו משרד רואה חשבון בוטיק.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה