עריכה לשונית

עריכה לשונית

עריכה לשונית

עריכה לשונית היא פעולה אקוטית שיש לבצע לפני הגשת כל מאמר, הפצת ספר שירה, סיפורים, או עיון. 

עריכה לשונית היא זו שיוצרת את ההבדל בין מאמר שלא נראה טוב, לעומת מאמר מלוטש שבוצעו בו כל התיקונים הנדרשים.

הספר או המאמר הם חלון הראווה של מי שכתב אותם ולכן קיימת חשיבות רבה לעובדה שהוא יהיה מקצועי במאה אחוז ולא יהיו בו ליקויים כלשהם.

ביצוע עריכה לשונית 

עורך לשוני מיומן (כמו מצוות האתר https://www.bethaorchim.com) שעובר על מסמך או על ספר, דף אחרי דף, מתרכז בעבודה, קורא כל מילה כדי לוודא שהיא רשומה כראוי.

במהלך העבודה הוא בוחן את סימני הפיסוק, שגיאות כתיב, שימוש בפעלים ושימוש בכתיב חסר. כמו כן הוא מבצע הגהה כדי לוודא שהוא לא פספס אות, במיקום זה או אחר.

העורך הלשוני הוא אדם חיצוני שנחשף לראשונה לטקסט זה ולכן הוא מסוגל לראות טעויות אנוש שמי שכתב את הטקסט אינו מסוגל לעלות עליהן, כיוון שהוא ראה את הטקסט כמה וכמה פעמים.

צורת העבודה היא כך שהעורך קורא את המילים ואת המשפטים מהצד של הקורא, כך הוא בוחן אם אפשר להבין על מה מדובר בקטע ספציפי, או אם היו מחליפים את סדר המילים, הכול היה מובן אחרת לחלוטין. העורך מבין את כוונתו של המשורר, הוא רואה את קו החשיבה של הסופר ולכן הוא מבין לאן הוא חותר בכל אחד מהמשפטים, כדי להגיע לנקודת השיא.

עריכה היא פתרון מצוין וחשוב לכל ספר 

קיימת חשיבות גבוהה ביותר לכל עריכה ולכן אין להוציא ספר חדש ללא בדיקה מדוקדקת של העורך על העברת המסרים, הבנתם והירידה לנקודת הראות של הסופר כשהוא לוקח בעקבותיו את כל הקוראים יחד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה