המדריך המקוצר: בחירת תוספי תזונה לספורטאים

המדריך המקוצר: בחירת תוספי תזונה לספורטאים

תוספי תזונה לספורטאים

כל מי שעוסק בכושר גופני מסוג כלשהו, בין אם מדובר בספורטאים מקצועיים או באלו העוסקים בספורט כתחביב, לרוב שואף להוציא את המקסימום מכל אימון ותרגיל. כידוע, כדי לעשות זאת חשוב מאד לשלב גם תזונה נכונה אחרי ולפני האימונים והמציאות מראה כי מרבית המתאמנים לא מצליחים להשיג את הרכיבים התזונתיים הנדרשים דרך המזון ובדיוק בגלל הסיבה הזאת תעשיית תוספי התזונה לספורטאים משגשגת בשנים האחרונות. אם גם אתם ספורטאים ושוקלים שימוש בתוספי מזון ולא בטוחים איך לבחור, הנה מדריך מקוצר שאולי יעשה לכם קצת סדר בדברים.

תוספי bcaa

אחד התוספים היותר פופולריים בשנים האחרונות הוא תוספי תזונה של חומצות אמינו המכונים גם תוספי bcaa. כיום קיים בשוק מגוון רחב מאד של מוצרי bcaa איכותיים לספורטאים ולכן הבחירה עשויה להיות לא פשוטה לפעמים. מומלץ בהחלט לבחור תוסף כזה לפי סוג האימון, שכן ישנם תוספים המתאימים יותר לאימוני כוח, אחרים לאימונים אירוביים, כאלה שמתאימים לאימונים משולבים וכן הלאה. בנוסף כדאי לדעת כי כל תוסף מבוסס על רכיבים שונים כמו סויה ג'לטין וכדאי לבחור למי המוצרים אותם אתם מעדיפים לצרוך.

תוספי קולגן

יכול להיות שכבר שמעתם בעבר על הקולגן וסגולותיו ויש סיכוי ששמעתם עליו בעיקר בהיבט הקוסמטי. אך האם ידעתם שקולגן הוא תוסף שמתאים גם לספורטאים? ישנו סוג ייחודי מאד של קולגן עם סגולות מיוחדות לחיזוק השלד והעצמות המאפשר ביצועים ספורטיביים טובים הרבה יותר.

התייעצו עם הרופא ועם אנשי מקצוע

זכרו – לפני שימוש בכל תוסף תזונה שהוא יש להתייעץ עם רופא המשפחה שלכם ועם אנשי מקצוע מתחום הספורט. ככלל תוספי תזונה אמורים להיות טבעיים וללא תופעות לוואי, אך ישנם מקרים מסוימים בהם הגוף עלול להגיב בצורה לא טובה לתוסף כזה או אחר ובנוסף זה מאד שכיח למצוא תוספים שאינם טבעיים במאת האחוזים.

תוספי תזונה הם דרך נהדרת לתת לגוף שלנו את הרכיבים שהוא צריך לקראת ולאחר האימון, אך חשוב לעשות זאת בצורה שקולה ומושכלת כדי חלילה לא לפגוע בגוף ולהכניס אליו חומרים לא רצויים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה