לוח כיתה מחיק

לוח כיתה מחיק

לוח כיתה מחיק

הלוחות המחיקים שקיימים בכיתות הלימוד (לוח מחיק מגנטי למשל) הם דגמים משופרים ומשוכללים של הלוחות שהיו בעבר בכיתות, שכתבו עליהם באמצעות גירים לבנים או צבעוניים.

לוח כיתה מחיק 

לוח כיתה מחיק הוא פריט גדול ממדים שמוצמד לקיר בכיתה, כך שכל הילדים יוכלו לראות מה כתוב בו באופן ברור וחד. כשמדובר במוצר איכותי, גם מי שיושב בשורה האחרונה וראייתו תקינה, יכול לראות באופן חד וקריא מה שכתוב על הלוח. המורים משתדלים לכתוב בכתב יד גדול כך שיהיה ברור לחלוטין.

את המידע המורים למקצועות השונים כותבים באמצעות טושים איכותיים מחיקים אשר מיועדים למטרה זו. שימוש בטושים אחרים ייצור מצב שקשה יהיה להוריד את מלוא הכיתוב ולכן כל מה שיירשם לאחר מכן יהיה לא ברור ולא קריא לחלוטין. נוח מאד הן למורים והן לתלמידים לכתוב על לוח מחיק גדול לאור טיבו. 

לכן גורמי ההוראה רוכשים רק טושים על בסיס מים שהם ייעודיים למטרה זו בכל צבעי הבסיס כמו כחול, שחור, אדום, ירוק, חום ועוד וזאת כדי ליצור את ההבדלים בתחומים השונים וכך הנושאים יהיו מובנים לתלמידים. כמו כן יש לרכוש ספוגים גדולים ואיכותיים המותאמים למטרה זו ואשר מסוגלים לנקות את כל המשטח. לנוחות מקסימלית כדאי שיהיה זה ספוג בעל יכולת ספיגה גבוהה וגדול יחסית וכך אפשר למחוק את כל מה שכתוב על הלוח במהירות.

נראותו של הלוח המחיק 

סביב הלוח קיים בדרך כלל פס אלומיניום הן בפסי הרוחב והן בפסי האורך, בחלק מהלוחות אפשר ליצור מגנטים כדי להוסיף עליו פתקים כמו תזכורות לתלמידים בנושאים שונים וחשובים. אופציה נוספת היא אפשרות לנעוץ על לוח קטן אחר בכיתה נעצים ועליהם לתלות את העבודות שהתלמידים הכינו בנושא מסוים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה