איך נקבע מחיר זהב? המדריך המלא למוכרים הצעירים

איך נקבע מחיר זהב? המדריך המלא למוכרים הצעירים

מחיר זהב

בין שאתם זוג צעיר לקראת קניית הבית הראשון ובין שאתם משפחה מבוססת שמצאה את עצמה במצב כלכלי מורכב. כמעט כל ישראלי מכיר כיום את האפשרות לבצע בחירה של זהב ותכשיטים מזהב, על מנת לקבל כספים נזילים במהירות האפשרית. זוהי טכניקה של דורשת עבודה ממוקדת מטרה, ומשא ומתן עם אנשי מקצוע מיומנים, על מנת לקבוע מחיר הוגן למכירה שלכם. על פי רוב, נקודת המוצא מתחילה בקביעה של מחיר זהב, על פי מחירון השוק הקיים כיום. ובדיוק מהסיבה הזו, אתם רוצים לדעת איך נקבע מחיר זהב בשוק, ולהבין לעומק את הפרמטרים שמשפיעים על מחיר הזהב.

שלושה פרמטרים מרכזיים של מחיר זהב

ישנם שלושה פרמטרים גלובליים שקובעים לאורך שנים ארוכות מה יהיה מחיר זהב, והם:

  1. יוקרת הזהב – ככל שמדובר על זהב במידת קראט גבוהה יותר, כך מדובר על מוצר יוקרתי יותר אשר מחזיק מעמד לאורך שנים רבות ויכול להתאים לתכשיטים איכותיים יותר.
  2. משקל הזהב – תכשיטים גדולים, בהם כמות הזהב היא משמעותית, הם תכשיטים אותם ניתן למכור בעלויות גבוהות יותר ולהפיק מהם יותר זהב גולמי.
  3. שילוב הזהב – במידה שמדובר על תכשיטים שבהם יש גם זהב אבל גם יהלומים, צריך לבצע הערכה כללית של שווי תכשיט, לצד הערכת השווי הפרטני של הזהב עצמו. לעיתים רבו, הערכה כזו דורשת עין מקצועית יותר, ולכן מחייבת אתכם לפנות ישירות אל אנשי המקצוע כדי לקבל תמונה אמיתית ומהימנה של שווי התכשיט כולו.

היכרו את המחיר – לפני שאתם יוצאים לעסקה חדשה

רגע אחד לפני שאתם יוצאים לתהליך המכירה של תכשיטי הזהב של המשפחה, כדאי להבין לעומק מה הן האפשרויות שלכם מבחינת עלויות ותמחור. בסופו של יום המטרה שלכם היא לייצר כמה שיותר רווחים מתוך הרכישה, אבל לשמור על תהליך משא ומתן הוגן לכל הצדדים, שמייצר תנאי מכירה אופטימליים. כל אנשי המקצוע העוסקים במלאכה, יודעים לעזור לכם להבין מה הוא המחיר של זהב כיום. ועל כן, ראוי לפנות אך ורק לאנשים שהוכיחו את עצמם בתור מקצוענים בתחום זה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה