איך בוחרים ציוד גלישה

איך בוחרים ציוד גלישה

ציוד גלישה

תחום הגלישה בשנים האחרונות צובר תאוצה מאוד גדולה וניתן לראות גולשים רבים בחופים השונים הפזורים ברחבי הארץ. מכיוון שהגלישה הפכה להיות מאוד פופולרית ניתן למצוא חנויות רבות המוכרות גלשנים וציוד גלישה והמגוון הקיים הוא רב. אז איך בוחרים ציוד גלישה מבין כל ההיצע? המשיכו לקרוא וגלו.

ציוד גלישה חדש או משומש?

כאשר אנחנו הולכים לחנות לציוד גלישה, בין אם מדובר על חנות שמוכרת ציוד לגלישת גלים או חנות למוצרי קייט סרפינג , אנחנו לרוב נמצא שם ציוד חדש. היתרון הוא בכך שאפשר לקנות ציוד שמעולם לא התשמשו בו, שהוא שלנו וזה כיף. בנוסף צוות החנות תמיד יכול להתאים לכם ציוד על פי צרכיכם. החסרון יכול להיות במחיר שתשלמו עבור ציוד חדש שיכול להיות משמעותית יקר יותר לעומת ציוד יד שניה. היתרון בציוד יד שנייה הוא כמובן מחיר כניסה מאוד נוח, ובנוסף כגולשים מתחילים ייתכן שבהמשך ואולי די מהר כאשר תתקדמו תצטרכו ממילא לקנות ציוד או גלשן אחר שיתאים לשימושים החדשים שלכם ולרמה החדשה ולכן לא כדאי יהיה להשקיע בגלשן ראשון סכום נכבד ובנוסף ייתכן שכמתחילים, בשימוש לא נכון אתם עשויים לגרום לנזק לגלשן שלכם וזהו שיקול נוסף האם לקנות גלשן חדש או יד שנייה.

איזה ציוד גלישה אנחנו צריכים כמתחילים?

אם מדובר על גלישת גלים, אז בתור מתחילים זה הציוד שאתם תצטרכו:

גלשן – בחרו אותו לפי השימושים שלכם כרגע ולא לפי השאיפות העתידיות שלכם מבחינת הרמה. מאוד מפתה להתחיל עם גלשן מתקדם שאתם רואים גולשים מקצועיים שעושים איתם ביצועים מרשימים, אבל התחלה עם גלשן למתקדמים יכולה רק לעכב את ההתקדמות שלכם. לכן חשוב לבחור גלשן עם מאפיינים שמתאימים למתחילים ולשימושים שלכם. בדרך כלל גלשן מסוג סופט ובמידות גדולות ובעל יכולת ציפה טובה יתאים לכם יותר כמתחילים.

ליש – ליש הוא החבל שמחבר בין הרגל שלכם לגלשן ומונע ממנו לברוח לכם וגם לשמור עליכם כאובייקט מציף במקרה חירום. חשוב שהליש לא יהיה שחוק מדי וכך גם החלקים בקצוות המחברים אותו לגלשן או לרגל.

חליפת גלישה – כי גולשים אמיתיים לא הולכים לים רק כשחם ונעים. אבל ישנן חליפות שמתאימות גם לימים הנעימים והחמים מכיוון שהן יכולות גם להגן מפני השמש. ישנן חליפות שונות בעובי שונה ומתאימות לתנאי מזג אויר שונים . בחרו חליפות שונות לקיץ וחורף וגם עונות מעבר על פי השימוש שלכם, בין אם מדובר על גלישת גלים, סאפ או קייט סרף.

תיק כיסוי לגלשן – תיק כיסוי הוא לא רק לנסיעות, גם כשאתם מאחסנים גלשן בבית וגם לוקחים אותו מהבית לחוף וחזרה, חשוב מאוד לשמור עליו. הגלשן עשוי לקבל מכות ועם גלשן שקיבל מכה אסור להכנס למים מכיוון שעשוי להיגרם לו נזק משמעותי.

אז אם גם אתם נכנסתם לספורט המיוחד הזה של הגלישה ומחפשים לקנות ציוד גלישה, הדבר החשוב ביותר הוא למצוא את הציוד שהכי יתאים לכם כדי שההתקדמות וגם הגלישה עצמה יהיו נוחים ומהנים.

המידע באדיבות אתר https://kiteleas.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה