אז מתי מקבלים החזר מס?

אז מתי מקבלים החזר מס?

1972519 (3)-min

במידה והגשתם בקשה להחזר מס אתם תקבלו את כספי המסיים תוך כמה חודשים. כמובן שאתם תקבלו את החזר בסכום מסויים במידה ונמצאתם זכאים להחזר מס. את החזר המס אתם צפויים לקבל תוך ארבעה חודשים אם כי לא מדובר על זמנים מוחלטים ויש מקרים בהם מקבלים את החזר המס הרבה קודם לכן. יש מקרים חריגים בהם חלים עיכובים שונים שדוחים מאוד את מועד קבלת החזר מס. מדובר במקרים שהם מורכבים יחסית ודורשים בדיקות מעמיקות ובירורים ספציפיים.

להיות עם יד על הדופק

אחרי שהגשתם את הבקשה להחזר המס חשוב מאוד להיות במעקב מול רשות המיסים ופקיד שומה כדי להבין היכן עומדים הדברים ומה הסטאטוס לגבי הבקשה שלכם. חשוב לציין שזה לא פשוט תמיד לעשות את המעקב הזה בעצמכם, בייחוד תוך כדי ימי עבודה עמוסים והמתנה ארוכה של הקו לבירור הסטאטוס בשירות הלקוחות הטלפוני כאשר מדובר על רשויות מדינה. ולכן כדאי מאוד להיעזר בחברה המתמחה בהחזרי מס אשר תגיש עבורכם את הבקשה, תטפל בכל מה שצריך ותהיה במעקב.

טיפ חשוב: כדי לייעל את התהליך מומלץ לבצע תיאומי מס אצל המעסיקים שלכם.

חברה המתמחה בהחזרי מס למעשה מבצעת עבורכם את כל התקשורת מול רשויות המס ומול פקיד שומה, בצורה מקצועית. קשה מאוד ליצור קשר עם פקיד שומה ולברר מולו פרטים שונים ולכן זה מוד מקל כאשר יש איש מקצוע שעושה את הדברים.

אתם מקבלים את החזר המס אחרי שרשות המיסים סיימה לעבור על הבקשה שלכם ובוצעו הבדיקות הנדרשות בהתאם לבקשה הספציפית שלכם. יש מקרים שבהם בקשת המס מוגשת בחצי השני של השנה הקלנדרית וזה יכול לעכב מעט את קבלת החזר המס.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה