מהו ניהול כלכלי נכון?

מהו ניהול כלכלי נכון?

ניהול כלכלי נכון

אחת הבעיות החמורות אצל מאות אלפי משפחות בישראל היא חוסר היכולת להתנהל כלכלית בצורה נכונה. בעוד שבחו"ל כמעט ואין דבר כזה שהבנקים מאפשרים לאנשים להיכנס למינוס ולצבור חובות, הרי שבישראל שוק ההלוואות רווי יותר ואף אחד אינו מכין אותנו מגיל צעיר להתנהלות כלכלית נכונה. על כן נוצר מצב שבו אנשים רבים חיים עם מינוס שהולך וגדל, לא יכולים לאפשר לעצמם ליהנות מהיתרונות והדברים הטובים בחיים, ממעיטים בטיולים ובילויים וחושבים פעמיים ויותר כאשר הם רוצים לרכוש לעצמם או לילדיהם משהו. 

החוק הבסיסי להתנהלות כלכלית נכונה:

ניהול כלכלי נכון מתחיל בחוק בסיסי שאומר – תשתמש רק במה שיש לך. אנשים צריכים לחיות קודם כל ממה שיש להם. כלומר שאם אתם מרוויחים 10,000 שקלים בחודש – סך ההוצאות שלכם צריך להיות פחות מכך. חובות, הלוואות ותשלומים בכרטיס אשראי יכולים בקלות לגרום לכם לעבור סך ההכנסות שלכם ואז נוצר מצב של התגלגלות מהלוואה להלוואה עם מינוס שהולך וגדל ואי אפשר לראות את האור בקצה המנהרה. 

ניהול תקציב משפחתי נכון:

חשוב לנהל תקציב משפחתי בצורה נכונה. להכין קובץ אקסל או להיעזר באפליקציה או תוכנה ייעודית לניהול כלכלת בית שתעזור לכם לעקוב אחר ההוצאות החודשיות שלכם ושל בני המשפחה. רשמו את ההכנסות שלכם וודאו שאלה גדולים יותר מההוצאות. במידה והמצב הפוך – תצטרכו למצוא את הדרכים להפחית בהוצאות ו/או להגדיל הכנסות כדי לפחות לאזן את המצב.

ייעוץ מקצועי בנושא ניהול כלכלי:

כפי שאמרנו בהתחלה – אף אחד לא מחנך או מלמד אותנו מגיל צעיר להתנהלות כלכלית נכונה. אם ההורים שלנו לא עושים זאת, לא נלמד את זה בשום מסגרת אלא אם מדובר במשהו יזום. כדאי ליזום מעכשיו ייעוץ מקצועי וליווי לתקופה מסוימת בנוגע להתנהלות הכלכלית שלכם ושל כלכלת הבית שלכם. לאזן את המצב הכלכלי ולסגל לעצמכם כלים שיעזרו לכם להתנהל כלכלית בצורה נכונה בהווה ובעתיד.

לתיאום פגישה עם מומחה לכלכלה משפחתית >>>

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה