גרניק? מהו המכשיר הזה?

גרניק? מהו המכשיר הזה?

גרניק

רבים מתעניינים במכונת שטיפה בלחץ מסוג גרניק. מכונת שטיפה זו, מטרתה היא, ניקוי רצפות מכתמי שומן, במיוחד ניקוי מוסכים ומפעלים, ניקוי מאגרי מים, ניקוי רפתות, בריכות שחיה , מדרכות ועוד.ניתן להשתמש עם הגרניק באמצעות מים חמים ובאמצעות מים קרים. ישנן מכונות תעשייתיות, אשר פועלות על סולר ובנזין, והם גדולות וכבדות יותר ומיועדות לשטחים גדולים מאוד.

ממה מורכב הגרניק?

הגרניק מורכב ממנוע חשמלי או ממנוע הפועל על דלק שאחראי על הפעלה של משאבת מים. המשאבה שואבת את המים מהברז שאליו מחובר הצינור שמתחבר גם למכשיר גרניק, ומעבירה את המים בלחץ מאוד גבוה באמצעות דיזה שקיימת במכונה עצמה ומעבירה את המים באמצעות צינור הלחץ. באמצעות הלחץ, ניתן יהיה לנקות כל לכלוך.

אילו יתרונות נוספים קיימים במכונת שטיפה מסוג גרניק?

לחץ המים של מכונת שטיפה גרניק גבוה והוא יכול לנקות כל לכלוך עקשן. הניקוי באמצעות הגרניק, יכול לנקות כל משטח או חפצים מסוימים. גם רכב ניתן לשטוף באמצעות הגרניק וכן, יש חיסכון רב במים ב-60%. ניתן להגיע לתוצאות ניקוי מעולות מאשר כל מכונת שטיפה אחרת.

האם ישנם סוגים של מכונת שטיפה גרניק שמתאימים לשימוש ביתי ותעשייתי?

בוודאי, ישנן מכונות שטיפה מסוג גרניק, המתאימות לשימוש ביתי כשר הן מופעלות באמצעות חשמל והן קטנות יותר וישנן מכונות שטיפה תעשייתיות שהן גדולות יותר ועובדות על דלק. היתרון במכונת שטיפה זו, שניתן להגיע לכל מקום ואזורים שהגישה אליהם קשה, אם מבחינת הגובה, פינות, מעברים צרים ועוד. יש לציין כי מכונת שטיפה מסוג זה, מונעת חיכוך וחום ומונעת נזק למשטחים, מה שמכונות שטיפה אחרות אין להן את היתרון החשוב הזה.

מהו גרניק תעשייתי ולמה הוא משמש?

מכונת שטיפה תעשייתית מסוג גרניק, פועלת על סולר או על חשמל וניתן להשתמש במכונה זו באמצעות מים חמים עד ל-155 מעלות צלזיוס, כאשר המים החמים מנקים כל לכלוך קשה כגון: שומן, גריז ולכלוכים קשים אחרים. ניתן לחדש מבנים ישנים שהבלאי כבר נראה בהם. במכונה תעשייתית מסוג זה, ניתן להשתמש בקניונים, מוסדות, מפעלים, מוסכים, מסעדות גדולות או חברות קייטרינג ועוד.

האם ישנם אביזרים נלווים למכונת שטיפה גרניק המשמשים למטרות ניקוי שונות?

ישנן כל מיני סוגים של דיזות, אשר ניתן להתאים אותם לניקוי של חפצים שונים, משטחים מסוגים שונים ועוד. למשל אפשר לחבר לגרניק מברשות מיוחדות אשר מתאימות לניקוי רכב, קיים מתקן אשר מאפשר ניקוי משטחים שונים וכן, יש להוסיף חומר ניקוי ייעודי שיתאים לסוג המשטח או החפץ שאתם מעוניינים לנקות.

אז איך נבחר נכון גרניק שיתאים לצרכים שלנו?

אם אתם מחפשים גרניק למכירה, עליכם להתאים אותו לצרכים שלכם. למשל אם המכשיר מיועד לניקוי ביתי, אופי העבודה, גודל השטח שאתם מעוניינים לנקות ועוד. יש לדעת, כי ככל שהשטח לניקוי יהיה גדול יותר, כך יש לבחור מכונת שטיפה שהמנוע שלה יהיה גדול יותר.

האם ניתן לשטוף רצפות באמצעות גרניק?

האמת היא שאין זה מומלץ לשטוף את מרצפות פנים הבית באמצעות גרניק, היות והלחץ החזק של המים יכול לפגוע בריצוף עצמו. יש להתייעץ עם המוכר בחנות שבה משווקים מכונות שטיפה בלחץ,  כך שתוכלו לקבל את כל המידע היעיל לגבי משטחי הניקוי שניתן לנקות באמצעות הגרניק.

מתי מומלץ לרכוש או להשתמש בגרניק הפועל על סולר?

לרוב, בשימוש התעשייתי במכונת שטיפה גרניק הוא באמצעות סולר. אבל האזור חייב להיות מותאם לשימוש עם סולר. ישנם מקומות שלא ניתן לעבוד עם סולר אם למשל במפעלי מזון, יקב, מטבחים שאין בהם אוורור מספיק, כך שבמקרים אלה, מומלץ יותר לרכוש מכונת שטיפה בלחץ העובדת על חשמל.

מהם השיקולים הנכונים ברכישת גרניק?

יש לציין, כי ככל שמכונת שטיפה גרניק היא כבדה יותר, כך יהיה קשה להחזיק אותה. במידה ורכשתם מכונת שטיפה בלחץ לעבודות פשוטות של ניקיון מוטב לרכוש מכונת שטיפה בלחץ קטנה יותר וכן, כאשר מדובר בגרניק גדול, גם האחסון יהיה קשה. בדיוק כך, גם להיפך, למשל מפעל שיש בו משטחים גדולים, הצורך בשימוש עם גרניק גדול יותר הוא הכרחי. 

מדוע מכונת שטיפה גרניק הפכה להיות פופולארית גם בשימוש הביתי?

היום, גרניק  ביתי, הפך לפופולארי יותר בקרב ישראלים רבים. המכונה העובדת בלחץ מים גבוה, שומרת על ניקיון הבית, מבלי להתאמץ הרבה, היא חסכונית במים, שומרת על איכות הסביבה וכן, חוסכת בזמן. רבים הם אל שהחלו להשתמש בניקיון הביתי באמצעות מכונת שטיפה בלחץ ביתית ולא מבינים איך לא רכשו אותה קודם.

מהם הטיפים המומלצים לרכישת גרניק ביתי?

שימו לב, שמכונת שטיפה מסוג גרניק שאתם מעוניינים לרכוש למטרת ניקוי ביתי, תהיה קלה וקומפקטית, כך שניתן יהיה בקלות להעביר אותה ממקום למקום.  שימו לב כי השימוש בה יהיה קל לכם ותכירו את כל הפונקציות של מכונת שטיפה זו. שימו לב, אם קל לכם לפרק ולהחליף חלקים שונים של הגרניק, מהו אורך הכבל שמתחבר לשקע החשמל. כמו כן, מומלץ לבקש הדגמה של המכשיר ותפעול נכון שלו.

מדוע מומלץ לערוך סקר שוק לפני שרוכשים גרניק?

בגלל שישנם מותגים שונים של מכונות שטיפה מסוג גרניק, יש לבצע סקר שוק ולקבל כמה שיותר מידע לגבי מותגים איכותיים, מחירים ועוד. אם יש לכם המלצות של קולגות, בני משפחה או חברים, בדקו גם אותן.

היכן מומלץ לרכוש מכונת גרניק?

יש לרכוש מכונת שטיפה גרניק, מיבואן רשמי וותיק שקיים שנים רבות כמו חברת אלרז מכונות שטיפה. היתרונות  ברכישה מחברה זו הם רבים, היות וניתן למצוא מכונות שטיפה בלחץ חדשות עם אחריות לשנה (לצד מכונות טיאוט וכיו"ב), שירות תיקונים, רכישת מכונות שטיפה  מיד שנייה מחודשות ועם אחריות ל-3 חודשים, חומרי ניקוי, צוות של טכנאים המגיעים ללקוחות לתיקון, סוכני שטח שיכולים להגיע למפעלים, מוסדות וחברות, שירות אמין, מהיר ויעיל

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה