עורך דין תאונות עבודה – אילו מקרים לא ייחשבו כתאונת עבודה?

עורך דין תאונות עבודה – אילו מקרים לא ייחשבו כתאונת עבודה?

עורך דין תאונות עבודה

המאמר באדיבות https://www.m-adv.co.il

אם נפצעתם במקום העבודה בשל העובדה שנפלתם או החלקתם על רצפה רטובה, אם קיבלתם מכה ממשהו שנפל במשרד שלכם, אם נפגעתם בתאונה כלשהי בדרך לעבודה שלכם, יתכן שאתם יכולים לתבוע בגין תאונת עבודה. כל אירוע חריג שקרה תוך כדי העבודה שלכם או עקב העבודה שלכם, יכול להיחשב כתאונת עבודה. עובד שנפגע זכאי לתבוע את הביטוח הלאומי, את המעסיק שלו, את חברות הביטוח ואת כל מי שאחראי, מעורב או אשם בפגיעה. גם תאונה בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה יכולה להיחשב כתאונת עבודה וגם אם התאונה התרחשה באשמתו של העובד או בשל רשלנות שלו, היא עדיין יכולה להיחשב כתאונת עבודה.

מה עושים במקרה שבו נפגעים בתאונת עבודה?

עובד שנפגע בתאונת עבודה, יבקש להתפנות לטיפול רפואי בקופת חולים או בית חולים בקרבת מקום. על העובד לשמור כל מסמך רפואי שהוא קיבל בעקבות הטיפול הראשוני שקיבל וגם בעקבות טיפולים שקיבל לאחר הטיפול הראשוני. כדאי שהעובד יתעד בכתב את כל האירועים אשר קשורים לתאונה ויצרף שמות של העדים לתאונה. כמו כן, חשוב שהעובד יפנה למעסיק שלו וימלא טופס הודעה על התאונה. המעביד ירשום את הפרטים שלו ואת פרטי התאונה בטופס ויחתום עליו. הטופס המדובר יימסר לרופא המטפל אשר ינפיק לעובד תעודה רפואית ראשונה לנפגע לצורך הגשתו לביטוח הלאומי.

ניתן להגיש תביעה לביטוח הלאומי וכן תביעת פיצויים כנגד המעסיק בגין תאונת העבודה. כמובן שמדובר על תביעות שיש להגיש בצורה הנכונה והמדויקת על מנת שהם ישיגו את המרב לתובע ועל כן, חשוב לפנות לעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום תאונות עבודה ולהיעזר בשירותיו המקצועיים לצורך הגשת התביעה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה