מה החוק אומר על פינוי שוכרים?

מה החוק אומר על פינוי שוכרים?

עורך דין מקרקעין

ישראלים רבים משכירים נכסים כאשר במסגרת השכרת הנכס לרוב נחתם חוזה המסדיר את התנאים בין בעל הנכס לשוכרים. החוזה מתייחס בין היתר לנושא של גובה השכירות, חובות המשכירים והשוכרים, תנאי פינוי הנכס ועוד. יחד עם זאת נוצר לעיתים מצב בו יש צורך לפנות שוכרים מהנכס.

באילו מצבים יש צורך לפנות שוכרים

כל עוד תנאי החוזה בין בעל הנכס והשוכרים מתקיים, השוכרים משלמים את מה שהוסכם ועומדים בתנאים השונים לרוב אין סיבה מצד בעל הנכס לרצות לפנות אותם. יחד עם זאת יש מצבים בהם בעל נכס מעוניין לפנות את השוכרים כמו למשל במקרים בהם שוכרים סיימו חוזה ומסרבים לפנות את הנכס,  שוכרים שהפסיקו לשלם את דמי השכירות או שוכרים שאינם משלמים תשלומים שוטפים בגין ארנונה, ועד בית ועוד.

מה צריך לעשות בעל נכס אשר מעוניין לפנות שוכרים

במקרים בהם בעל נכס מעוניין לפנות שוכרים בשל הפרה של החוזה הוא צריך לעשות זאת בהתאם לחוק. הוא אינו יכול למשל להחליף את מנעול הדלת ולהשאירם מחוץ לנכס, אסור לו להיכנס למושכר בכוח או לנתק את זרם המים והחשמל לדירה. הדרך היחידה בה הוא יכול לפעול בצורה חוקית היא על ידי פניה לבית המשפט שכן במקרה זה שמדובר בסכסוך אזרחי המשטרה אינה מטפלת.

מה קורה בבית המשפט בתהליך של פינוי שוכרים

בעל נכס מגיש לבית המשפט תביעה לפינוי מושכר כאשר הוא מבקש מבית המשפט להוציא צו פינוי כנגד השוכר. זהו הליך אשר אם הוא מתבצע בצורה נכונה הוא יתברר לרוב בבית המשפט תוך כ- 60 ימים ממועד הגשת הבקשה. ההליך מדבר על פינוי השוכר בלבד ובמידה והמשכיר מעוניין לתבוע את השוכר על נזיקין עליו לעשות זאת בתביעה נפרדת מזו.

צרו קשר עוד היום עם עורך דין מקרקעין >>>

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה