איך לשמור על המצבר שלך?

איך לשמור על המצבר שלך?

מצבר

המצבר הוא מהחלקים החשובים ביותר בכל רכב. הוא זה שמספק את הכוח החשמלי להפעלת המערכות החשמליות ברכב. כמו כן, ללא מצבר, גם הסטרטר שלכם לא יפעל והאוטו לא יתניע. החלפת המצבר מתבצעת באופן טבעי אחת ל3-4 בדרך כלל אולם מצברים פחות איכותיים או משומשים עשויים להחזיק הרבה פחות זמן מעמד. לכן הטיפ הראשון שלנו אליכם הוא לרכוש מצבר איכותי, אמין ולא לנסות לחסוך 100-200 שח כדי להשתמש במצבר משומש או פחות איכותי כיוון שזה עשוי לעלות לכם ביוקר בהחלפת המצבר בתוך מספר חודשים או פחות מכך. שמירה על המצבר תאריך את חייו ותשמור על פעילות תקינה ברכב.

כיצד ניתן לשמור על המצבר לאורך זמן?

  • בדיקה תקופתית – אחת לכמה חודשים, עדיפות ל2-3 פעמים בשנה, בדקו את המצבר שלכם. יש מכשיר מיוחד הבודק את הספקת החשמל של המצבר ואת מידת הטעינה שלו. גשו למוסך שיבדוק את מידת המצבר שלכם והיו במעקב מפעם לפעם.
  • התאימו את המצבר לרכב – חשוב להתאים את סוג המצבר לרכב. המצברים מתחלקים ל60 אמפר או 80 אמפר. 60 אמפר מתאים לרכבים קטנים יותר עם מנוע קטן יותר ואילו 80 אמפר לרכבים גדולים יותר. רכישת מנוע קטן לרכב גדול עשויה לפגוע במערכות החשמליות ובביצועי הרכב ואילו מצבר עם הספק חשמלי גבוה יותר ברכב קטן עשוי לגרום לצריכה גבוהה של מים ולדרוש מילוי חוזר לעתים קרובות יותר.
  • השתדלו להימנע מהשארת האורות דולקים כאשר אתם יוצאים מהרכב.
  • אל תשתמשו במים לא מזוקקים למילוי המפלס של המצבר.
  • כדאי לא להשאיר את הרכב ללא התנעה זמן רב (יותר מכמה ימים). 

לסיכום; הבסיס לשימור המצבר לאורך שנים הוא רכישת מצבר איכותי כפי שרוכשים חלקי חילוף לרכב איכותיים, המתאים לסוג הרכב שלכם וגודל המנוע שלו וכמובן תחזוקה שוטפת של המצבר וביצוע פעולות מניעה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה